Kılıçdaroğlu: Bu saatten sonra korkmamız gereken tek şey, korkunun kendisidir

Sosyal medyadan videolu açıklama yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu saatten sonra korkmamız gereken tek şey, korkunun kendisidir” dedi.

Kılıçdaroğlu: Bu saatten sonra korkmamız gereken tek şey, korkunun kendisidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından videoyla açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, “Bu saatten sonra korkmamız gereken tek şey, korkunun kendisidir” ifadelerini kullandı.

“Çok zor bir zaman sürecinden geçiyoruz ve hepimiz acımızı farklı şekillerde yaşıyoruz. Günlerdir depremi konuşuyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, “Aklımız hep bölgede. Boğazımızdan geçen her lokmanın vicdan azabını çekiyoruz. Lokma ya lokma… Saraylılar mütevazi lokmalarımızı boğazımıza dizdi. İçimizde çok acı biriktirdik, bir insanın kaldıramayacağı kadar acı” şeklinde konuştu.

Herkesin depremler nedeniyle endişeli olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Ne zaman işler bundan daha kötüye gidemez diye düşünsek, daha da kötüye gidebileceğini her yıl bize gösterdiler. Bugün kaybettiklerimiz için kederliyiz. Ama açık konuşalım sevdiklerimiz için de çok kaygılıyız. Ya daha da kötüsü olursa diye düşünüp duruyoruz. Evet, 84 milyonluk koca bir ülke ruhsal olarak o enkazın altında kaldı” dedi.

Çocukların durumuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Bakın unutuyoruz ama günlerdir bu yaşadığımız felaketin yükünü küçük çocuklarımızın omuzlarına da yükledik. Anne babalarının düştüğü hali gördüler, onların çaresizliğini gördüler. Genç anne ve babalara sesleniyorum: Biliyorum çok zor, başta yapamadık ama en azından bu saatten sonra çocuklarımızın yanında ne konuştuğumuza dikkat etmemiz lazım ki onların taze zihinlerinde daha büyük yaralar açmayalım” şeklinde konuştu.

AYRINTILAR GELİYOR…


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ