CHP Muğla İl Örgütü DSİ Önünde Basın Açıklaması Yapacak: “Yeter, Su Millettindir!”

CHP Muğla İl Örgütü, 25 Ekim’de DSİ Muğla İl Müdürlüğü önünde su krizi ve çevre sorunlarına dikkat çekecek bir basın açıklaması yapacak. Açıklamada iktidarın eleştirileceği ve “Yeter, su millettindir!” denileceği belirtildi.

CHP Muğla İl Örgütü DSİ Önünde Basın Açıklaması Yapacak: “Yeter, Su Millettindir!”

123 1681051539

CHP Muğla İl Örgütü DSİ Önünde Basın Açıklaması Yapacak: “Yeter, Su Millettindir!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla İl ve İlçe Örgütleri ile , 25 Ekim Çarşamba günü saat 15:00’te DSİ Muğla İl Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yapacağını duyurdu. Açıklamada, son dönemde yaşanan su patlamaları ve su krizine dikkat çekilecek.

İktidara Eleştiriler

Basın açıklamasında, halkın temel ihtiyaçlarını karşılamayan ve hukuku hiçe sayan iktidarın eleştirileceği belirtildi. “Halkımızı, yeniden ‘fakru zaruret içinde harap ve bitap’ halde bıraktınız ve bırakmaya devam ediyorsunuz! Buna daha fazla izin vermeyeceğiz,” ifadeleri kullanıldı.

Su Krizi ve Çevre Sorunları

Açıklamada ayrıca, Bodrum’da yaşanan su krizi, Akbelen Ormanları’ndaki ağaç kesimleri, koy ve orman talanları gibi çevre sorunlarına da değinilecek. CHP, “Son dere kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde mi anlayacaksınız?” diyerek eleştirilerini sertleştirdi.

CHP Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ;

YETER, SU MİLLETİNDİR!

Kamuoyuna saygıyla duyurulur,

İl başkanımız ve ilçe başkanlarımızla birlikte, Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Örgütü olarak, 25 Ekim Çarşamba Günü, saat 15;00’te, DSİ Muğla İl Müdürlüğü önünde yapacağımız basın açıklamamıza tüm halkımızı davet ediyoruz.

ARTIK YETER!

Halkının sesini duymayan, onun bırakın en temel ihtiyaçlarına yanıt vermeyi, yine en temel hak ve özgürlükler noktasında dahi hukuku hiçe sayan ve bu kanun tanımazlığı karşısında her türlü demokratik protestolara bile zorbalık ve şiddetle karşılık veren iktidara sesleniyoruz…

Yüzüncü yılında, emperyalizme geçit vermemiş, bu toprakları sömürgeleştirme emellerine son vermiş, denizlerinden madenlerine, demir yollarından sanayisine, eğitimden aklın ve bilimin önceliğine kadar, kadın ve erkek ayırt etmeksizin toplumsal eşitlik ilkesini amaç edinen, özgün ve örnek bir toplum yaratan Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarını, son yirmi yılda bir miras yedi gibi harcıyorsunuz!

ARTIK YETER.

Rant ve talan odaklı, doymak bilmeyen tek taraflı ve yanlış politikalarınızla, halkımızı, yeniden ‘fakru zaruret içinde harap ve bitap’ halde bıraktınız ve bırakmaya devam ediyorsunuz! Buna daha fazla izin vermeyeceğiz…

Devletin kurumlarını kendi kurumları, devlet çalışanlarını kendi personelleri gibi gören, mahkeme kararlarına uymamalarını Cumhurbaşkanlığı kararnameleriyle sağlamaya çalışan bu anlayışa, defalarca seslendik, defalarca çağrı yaptık!

Duymamakta ve anlamamakta ısrar ediyorsunuz…

SU BİTTİ, SU… ARTIK YETER!

Koylarımızı haksız, hukuksuz bir şekilde, başta beşli çetelere ikram ediyor, ormanlarımızı yağmalıyor, ağaçlarımızı kesiyor ve suyumuzu bizden çalıyorsunuz!

Kaz Dağları’ndan, Karadeniz’e, cennet kıyılarımızdan, köylümüzün, çiftçimizin tarım alanlarına kadar ülkenin her yanında nedeni olduğunuz yağma ve talanın yanında; özel sektöre ait termik santrallerin soğutma suyu olarak kullanılmasını öncelik haline getirerek kuruttuğunuz Bodrum’a su sağlayan barajlardan sonra, su ihtiyacımızın karşılanması için tek imkan olan yer altı sularının en önemli güvencesi Akbelen Ormanları’ndaki kıyıma da tüm hızıyla devam etmek istiyorsunuz.

Köylümüz söylüyor, meslek örgütleri ve bilim insanları söylüyor, çevre platformları söylüyor ama siz hala nasıl bu kadar duymaz, nasıl bu kadar görmez olabiliyorsunuz?

Rantın, talanın yenmeyen içilmeyen bir şey olduğunu ne zaman anlayacaksınız? Son dere kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde mi?

Artık Yeter, koylarımızdan, ormanlarımızdan, toprağımızdan, suyumuzdan elinizi çekin!

CHP Bodrum İlçe Başkanlığı


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ