Seydikemer’de Cinayet ve İntihar Olayında Anneye 13 Yıl 6 Ay Hapis Cezası

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde yaşanan cinayet ve intihar olayının ardından, Fatma Türkmen’e 13 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Sanık, oğlunu cinayete teşvik etmek ve Bayram Türkmen’e müdahale etmek suçlarından yargılandı.

Seydikemer’de Cinayet ve İntihar Olayında Anneye 13 Yıl 6 Ay Hapis Cezası

thumbs b c 48d1d4b7ce6132f85e71f19286446467 2

Seydikemer’de Cinayet ve İntihar Olayında Anneye 13 Yıl 6 Ay Hapis Cezası

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde yaşanan bir cinayet ve intihar olayının ardından, olaya karışan Fatma Türkmen’e 13 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Duruşma Detayları

Fethiye 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, tutuklu sanık Fatma Türkmen (65) ile mağdur Bayram Türkmen ve avukatı hazır bulundu. Son sözü sorulan Fatma Türkmen, pişman olduğunu belirterek suçlamaları kabul etmediğini ifade etti. Mahkeme heyeti, Fatma Türkmen’i oğlunu cinayete teşvik etmek ve mağdur Bayram Türkmen’e plastik kürekle müdahale etmek suçlarından müebbet hapis cezasına çarptırdı. Ancak ceza, ilk haksız eylemin kim tarafından gerçekleştiğinin belirlenememesi nedeniyle 13 yıl 6 aya indirildi.

Olayın Geçmişi

2 Ekim 2022’de Boğalar Mahallesi’nde yaşanan olayda, Hasan Türkmen isimli kişi, amcasının eşi Döne Türkmen’i av tüfeğiyle öldürmüştü. Cinayetin ardından Hasan Türkmen, olay yerinden kaçarken bir kilometre uzaklıkta intihar etti. Cinayeti işleyen Hasan Türkmen’in annesi Fatma Türkmen hakkında, oğlunu cinayete azmettirdiği ve Bayram Türkmen’i plastik kürekle darbettiği gerekçesiyle dava açılmıştı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ