Şebnem Pişkin’in “Kırık Ney” Romanı Tiyatro Oyunu Oluyor

Muğla Bodrum’da yaşayan yazar Şebnem Pişkin’in kaleme aldığı “Kırık Ney”, Neyzen Tevfik’in hayatını ve felsefesini tiyatro sahnelerine taşıyor. Oyun, bu haftadan itibaren sezon boyunca her Cuma akşamı sahnelenecek.

Şebnem Pişkin’in “Kırık Ney” Romanı Tiyatro Oyunu Oluyor

unlu ney ustasi neyzen tevfik in kirk neyi sahnede

Şebnem Pişkin’in “Kırık Ney” Romanı Tiyatro Oyunu Oluyor

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan yazar Şebnem Pişkin, Neyzen Tevfik’in hayatına dair yazdığı “Kırık Ney” adlı romanı artık tiyatro sahnelerinde. Oyun, Kerem Kobanbay’ın yönetiminde Payidar Tüfekçioğlu anısına sahnelenecek. Oyunda Aslı Kobanbay, Kerem Kobanbay, Ömer Özkoca, Nihan Sakal ve Funda Sayın rol alıyor.

Neyzen Tevfik’in Felsefesi ve Yaşamı Sahneleniyor

“Kırık Ney”, Neyzen Tevfik’in cenaze töreniyle başlıyor ve seyircileri, onun sıra dışı hayatı, şiirleri ve filozofik düşünceleriyle buluşturuyor. Nevbahar ve Vildan’ın, Sinan Paşa Camii önünde törene tanıklığı ve Nevbahar’ın hayatındaki değişimler anlatılıyor.

Yazar Şebnem Pişkin’in Yorumu

Yazar Şebnem Pişkin, ney ve neyzenlik üzerine düşüncelerini şöyle açıklıyor: “Hüzünlüdür Ney, hüznü sever. Ayrılıklardan şikayet edenler, hiç’liğe kucak açanlar, mukaddes bir azab’ı olanlar sever en çok Ney’i. Ney, bilinmezin ve erişilmezin özlemiyle gönülleri tutuşan ezeli yenikler için bir sırdaş, bir yoldaş, bir dert ortağıdır.”

Oyun Zamanı

Oyun, bu haftadan itibaren her Cuma akşamı sezon boyunca sahnelenecek.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ