Fethiye’de Cumhuriyet’in 100. Yılına Özel Eser Beğeni Topladı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Cumhuriyet’in 100. yılı anısına özel bir eserle anma programı düzenledi. Eserde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyet fikrinin nasıl oluştuğu anlatıldı. Program, yüksek katılım ve coşkuyla geçti.

Fethiye’de Cumhuriyet’in 100. Yılına Özel Eser Beğeni Topladı

AA 20231025 32519079 32519070 FETHIYEDEKI TELMESSOS ANTIK TIYATROSUNDA SENFONIK DESTAN SAHNELENDI

Fethiye’de Cumhuriyet’in 100. Yılına Özel Eser Beğeni Topladı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Cumhuriyet’in 100. yıl dönümü için özel bir program düzenlendi. Şef Musa Göçmen’in bestelediği, Devlet Tiyatrosu sanatçısı Boğaçhan Sözmen’in yazdığı eser büyük beğeni topladı.

Destansı Anlatım ve Müzik Bir Arada

Eserde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyet fikrinin 1919’dan çok önce oluştuğu ve 1923’ten itibaren sonsuza dek süreceği anlatıldı. Senfonik orkestra, bu dramatik anlatıya Türk müziğinden seçmelerle eşlik etti.

Yüksek Katılım ve Türk Bayrakları

Fethiye Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı ve çok sayıda vatandaş eseri izledi. Vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla orkestranın performansına eşlik etti.

Osman Çıralı’dan Anlamlı Konuşma

FTSO Başkanı Osman Çıralı, “Dünyanın bu karanlık döneminde Cumhuriyetimizin değerini daha çok anlıyoruz. Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükranla anıyoruz.” dedi.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ