Bodrum’da Su Krizi: MHP ve Belediye Arasında Gerginlik

Bodrum MHP İlçe Başkanı Tayyar Şafak, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a yönelik “Bodrum’a su ne zaman gelecek?” sorusunu gündeme getirdi. Şafak’ın bu konuda astığı afiş, Bodrum Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından kaldırılmak istendi, fakat Şafak’ın müdahalesi ile kaldırma işlemi durduruldu. Aynı zamanda Bodrum’da yaşanan su krizi ve golf sahalarının bu suları kullanması da eleştiriliyor. Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan konu hakkında açıklama bekleniyor.

Bodrum’da Su Krizi: MHP ve Belediye Arasında Gerginlik

f6ef9150 9ded 4de4 9dcf 2c9f30f26385 e1698182500541 1 1 e1698393918753

Bodrum’da Su Krizi: MHP ve Belediye Arasında Gerginlik

Bodrum MHP İlçe Başkanı Tayyar Şafak, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a “Bodrum’a su ne zaman gelecek?” diye sordu. Şafak’ın parti binası önüne astığı afiş, Bodrum Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından kaldırılmak istendi, bu da aralarında gerginliğe neden oldu.

Afiş Krizi ve Yasal Tartışmalar

Zabıta ekipleri afişi vinçle kaldırmak istediğinde, Tayyar Şafak duruma müdahale etti ve “Bu yaptığınız yasal değil,” diyerek ekipleri uyardı. Şafak, yasal bir emir olmadığı için afişin kaldırılamayacağını belirtti.

Susuzluk Krizi Derinleşiyor

Bodrum’da Mumcular ve Geyik barajları kuruyunca, su kesintileri yaşanmaya başladı. Vatandaşlar, su tankerleri ile çözüm ararken artan maliyetler ve ekonomik şartlar nedeniyle tepkiler büyüyor.

Su Sorunu ve Golf Sahaları

Bodrum’da faliyet gösteren golf sahaları olan oteller, binlerce dönüm arazileri için Bodrumlulara ayrılması gereken suyu kullanarak çimlerini suluyor.

Belediye Başkanı’ndan Açıklama Bekleniyor

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan, su temini konusunda ne gibi planları ve güncellemeleri olduğu konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Önemli Sorular

MHP İlçe Başkanı Tayyar Şafak, “Suyun hayati bir ihtiyaç olduğunu unutmamalıyız,” diyerek Bodrum halkının su temini konusundaki endişelerini dile getiriyor ve Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan açıklama bekliyor.

f6ef9150 9ded 4de4 9dcf 2c9f30f26385 e1698182500541 1


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ