Fethiye’de İlki Düzenlenen Babadağ Ultra Maratonu Başladı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bu yıl ilk kez düzenlenen Babadağ Ultra Maratonu başladı. Etkinlikte 15 ülkeden yaklaşık 400 sporcu 5 etapta yarışacak. Yarışın ilk gününde 60 km, 15 km Babadağ’a tırmanış ve 14 km Kayaköy etabı tamamlandı. Yarış, yarın sona erecek ve gelecek yıllarda daha çok katılımlı hale getirilmesi hedefleniyor.

Fethiye’de İlki Düzenlenen Babadağ Ultra Maratonu Başladı

AA 20231028 32546151 32546145 FETHIYEDE BABADAG ULTRA MARATONU BASLADI

Fethiye’de İlki Düzenlenen Babadağ Ultra Maratonu Başladı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bu yıl ilk kez düzenlenen Babadağ Ultra Maratonu, Türkiye Atletizm Federasyonu, Fethiye Belediyesi, Babadağ Teleferik ve Babadağ Ultra Maratonu Organizasyonu iş birliğiyle başladı. Etkinlikte 15 ülkeden yaklaşık 400 sporcu, 5 etapta yarışacak.

Yarış Detayları ve Katılımcılar

Organizasyon sorumlusu Serkan Özdemir, etkinliğin ilk gününde 60 kilometre, 15 kilometre Babadağ’a tırmanış ve 14 kilometre Kayaköy etabının startının verildiğini belirtti. Özdemir, “Yarın 5 kilometre halk ve çocuk koşusu olacak. Türkiye’de ilk kez düzenlenecek 24 kilometrelik yarışı yapacağız.” dedi.

Rota ve Yarış Planı

Yarışmacılar, Babadağ’ın zirvesinden aşağıya koşarak inecekler. Koşucular, tarihi Likya Yolu üzerinden 2 bin metreye tırmanıp, oradan da Kelebekler Vadisi ve Kayaköy tarafından Ölüdeniz’e gelecekler.

Gelecek Yılın Hedefleri

Serkan Özdemir, gelecek yıllarda etkinliği daha çok katılımlı hale getirmeyi hedeflediklerini açıkladı. Organizasyon yarın sona erecek.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ