Muğla’da Nükleer Tıp Merkezi Hasta Kabulüne Başladı

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yenilenen Nükleer Tıp Merkezi, hasta kabulüne başladı. Merkez, en ileri teknolojideki cihazlarla donatıldı ve hastaların diğer illere gitmek zorunda kalmayacağı belirtildi. Merkez, kanser hastalarına ücretsiz hizmet verecek. Açılışın ardından bir fotoğraf sergisi de açıldı.

Muğla’da Nükleer Tıp Merkezi Hasta Kabulüne Başladı

AA 20231028 32544601 32544592 MUGLADA NUKLEER TIP MERKEZI YENI CIHAZLARLA HIZMETE ACILDI

Muğla’da Nükleer Tıp Merkezi Hasta Kabulüne Başladı

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenilenen Nükleer Tıp Merkezi Hasta Kabulüne Başladı

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tefrişatı ve cihazları yenilenen Nükleer Tıp Merkezi, hasta kabulüne başladı. Açılış töreninde Muğla Valisi İdris Akbıyık, merkezin Muğla halkına hayırlı olmasını diledi ve hastaların artık diğer illere gitmek zorunda kalmayacağını belirtti.

Açılış Töreni ve Konuşmalar

Cumhuriyetin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen açılış töreninde konuşan Muğla Valisi İdris Akbıyık, “Muğla’da bu yatırımlardan hak ettiği payı alıyor. Cumhuriyetin 100. yılına yakışır bu merkez bundan sonra hastalarımıza şifa olsun.” dedi.

Teknolojik Donanım ve Hizmetler

Nükleer Tıp Merkezi, PET/CT cihazı, gama kameraları, sintigrafi cihazı ve iyot tedavi merkezi gibi en ileri teknolojideki cihazlarla donatıldı. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Turhan Togan, merkezin dünyanın en ileri cihazları ile donatıldığını ve alanında en başarılı hekimlerle kanser hastalarına ücretsiz hizmet vereceklerini belirtti.

Yatak Kapasitesi ve Diğer Hizmetler

Muğla İl Sağlık Müdürü Ali Burak Mülayim, hastanenin 29 Ekim 2017 yılında 555 yatak ile hizmet vermeye başladığını ve sunduğu özellikli hizmetlerle yatak kapasitesini 660’a ulaştırdığını söyledi.

Fotoğraf Sergisi

Açılışın ardından, Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü organizasyonunda “100 yıldır aynı aşk ve heyecanla” adlı bir fotoğraf sergisi de açıldı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ