Bodrum Belediye Meclisi Toplantı Gündemi

Bodrum Belediye Meclisi, çarşamba günü gerçekleştirilecek olan toplantısında birçok önemli konuyu masaya yatırıyor. Gündem maddeleri arasında, bazı mahalleleri kapsayan imar planı revizyonları, ekoturizm ve kırsal turizm alanları, kamu mali yönetimi, deprem riski ve ortak hizmet projeleri yer alıyor. Meclis Gündemi; 1- Muğla İli, Bodrum İlçesi, Turgutreis, Bahçelievler, Akyarlar, Karabağ, Akçaalan, Peksimet, İslamhaneleri ve Dereköy Mahallelerini […]

Bodrum Belediye Meclisi Toplantı Gündemi

hq720

Bodrum Belediye Meclisi, çarşamba günü gerçekleştirilecek olan toplantısında birçok önemli konuyu masaya yatırıyor. Gündem maddeleri arasında, bazı mahalleleri kapsayan imar planı revizyonları, ekoturizm ve kırsal turizm alanları, kamu mali yönetimi, deprem riski ve ortak hizmet projeleri yer alıyor.

Meclis Gündemi;

1- Muğla İli, Bodrum İlçesi, Turgutreis, Bahçelievler, Akyarlar, Karabağ, Akçaalan, Peksimet, İslamhaneleri ve Dereköy Mahallelerini kapsayan 1/1000 ölçekli Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planı askı ilan süresi içinde Bodrum Belediyesi’ne iletilen itirazların değerlendirilmesine ilişkin alınan 26.10.2023 tarihli ve 2023/18 sayılı komisyon raporunun görüşülmesi. (İmar ve Bayındırlık Komisyonu)

2- Sazköy Mahallesi, Kızılören Mevkii, 118 ada, 25, 30, 31 ve 32 parsel numaralarında kayıtlı taşınmazların Ekoturizm/Kırsal Turizm Tesis Alanı Amaçlı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planının tekrar görüşülmesi teklifine ilişkin alınan 26.10.2023 tarihli ve 2023/19 sayılı komisyon raporunun görüşülmesi. (İmar ve Bayındırlık Komisyonu)

3- 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 21. maddesi ve Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 36. maddesine istinaden, Belediye müdürlükleri tarafından yapılan bazı ihalelerin sözleşme bedellerinin bütçede tahmin edilen ödeneklerden düşük ihale edilmesi sonucu artan ödeneklerin atıl kalmaması için, ödeneklerinin yıl sonuna kadar ihtiyaca yetmeyeceği anlaşılan Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün bütçe kalemlerine aktarım yapılmasının görüşülmesi. (Mali Hizmetler Müdürlüğü)

4- Bodrum sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 10.000 (onbin) adet yapının 6306 sayılı Kanunun uygulama yönetmeliğine göre envanterinin oluşturulması ve yapı güvenliğinin deprem riski açısından değerlendirilmesi için Bodrum Belediye Başkanlığı ile TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi arasında ortak hizmet projesi protokolü imzalanması, bunun için Belediye Başkanı Ahmet Aras’a yetki verilmesinin görüşülmesi. (Yapı Kontrol Müdürlüğü)

5- Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği ile Bodrum Belediyesi ortak projesi olan Bodrum CV’nin merkezi olarak da kullanılmak üzere, mülkiyeti Belediyeye ait Türkkuyusu Mahallesi N 18-C-24-B-1-A pafta 1131 ada 1 parselde bulunan 538,05 metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerinde; 5393 sayılı Belediye Kanununun 75. maddesinin (c) fıkrasına istinaden ortak hizmet projesi geliştirilmesi ve taşınmazın 25 yıllığına kullanım hakkı ile tahsis kararının verilmesi talebinin görüşülmesi. (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ