34. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası Başladı

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından düzenlenen 34. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası’nın ilk günü gerçekleşti. Yarışa Türkiye’nin yanı sıra 15 farklı ülkeden 110 yelkenli yat ve 1000 sporcu katıldı. İlk gün “Netsel Marina Günü” olarak adlandırıldı ve yarışan yatlar için iki farklı kategori belirlendi. MIYC Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Öznur, Cumhuriyetin 100. yılında yarışın 34’üncüsünü düzenlemenin gururunu yaşadıklarını ifade etti. Yarışlar 3 Kasım Cuma günü sona erecek.

34. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası Başladı

AA 20231030 32578538 32578534 34 ULUSLARARASI MARMARIS YARIS HAFTASI BASLADI

34. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası Başladı

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından düzenlenen 34. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası’nın ilk günü büyük bir coşkuyla start aldı. Yarışa Türkiye’nin yanı sıra, İspanya, Fransa, Rusya, Letonya, Almanya, Ukrayna, İngiltere, Kanada, İsveç, Kazakistan, Bulgaristan, ABD, Beyaz Rusya, Moldova ve Estonya’dan toplamda 110 yelkenli yat ve 1000 sporcu katıldı.

Netsel Marina Günü

İlk gün yarışları “Netsel Marina Günü” olarak adlandırıldı. Yatlar, Netsel Marina’dan ayrılarak filolarına göre körfeze ve açık denize seyir yaparken, uygun rüzgarı bekleyerek antrenman turları attı. Körfezde yarışan IRC grubu, iki yarışı tamamlarken, IRCCHR grubu rüzgar yetersizliği nedeniyle sadece bir yarış gerçekleştirebildi.

Yarış Detayları

Yelkenciler, iki ayrı filo halinde koy içi ve dışında rakipleriyle yarıştı. Hakem heyetinin belirlediği şamandıraların etrafını dolaşarak bitiş noktasına ulaşmayı hedefledi. Kıyıdan izleyen vatandaşlar ve turistler, renkli görüntüler oluşturan yatları ilgiyle izledi.

Yönetim Kurulu Başkanı’ndan Açıklamalar

MIYC Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Öznur, “Cumhuriyetimizin 100. yılında 34. kez yat yarış haftasını gerçekleştirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Ödül Töreni

Yarışların ilk gününde dereceye giren yat kaptanlarına ve yelkencilere Netsel Marina’da kurulan etkinlik alanında kupaları verildi.

Önümüzdeki Etkinlikler

 1. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası, 3 Kasım Cuma günü yapılacak “5. Yarış Günü” ile sona erecek.

Dereceye Giren Yatlar ve Kaptanları

 1. Yarış (Netsel Marina Günü)
 • IRC1: Matrak2/Orhan Özdaş
 • IRC2: Fox-L/Aliaksandr Racheuski
 • IRC3: Team Linea Rossa/Sergey Chevtsov
 • IRC4: Agile/Alexei Ferederii
 • IRC5: Looping/Yury Shualov
 1. Yarış (Netsel Marina Günü)
 • IRC1: Lagertha/Sergei Musikhin
 • IRC2: Technonicol/Vladimir Nikitin
 • IRC3: Team Linea Rossa/Sergey Chevtsov
 • IRC4: Symfony/Anton Timakov
 • IRC5: Looping/Yury Shualov

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ