Luis Diaz’ın babasını kaçıran ELN açıklama yaptı

Dramatik bekleyiş sona eriyor. Luis Diaz’ın babasını kaçıran Kolombiya Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN), sessizliğini bozdu.

Luis Diaz’ın babasını kaçıran ELN açıklama yaptı

luis diazin babasini kaciran eln aciklama yapti TET2JkRO

Kolombiya Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN) gerillalarının bir temsilcisi, Liverpool’un yıldızı Luis Diaz’ın babasını Kolombiya’nın kuzeyine kaçırmaları hakkında açıklama yaptı.

Kolombiya hükümeti, kısa süre önce yaptığı duyuru ile Kolombiya Milli Takım forvetinin babasının kaçırılmasından ELN’nin sorumlu olduğunu belirtti.

ELN temsilcisi Juan Carlos Cuellar, ELN tarafından Reuters ile paylaşılan bir video klibinde, Diaz’ın babasının ‘mümkün olan en kısa sürede’ serbest bırakılacağını duyurdu.

2023 11 01t182149z 768453601 rc2z34a806zu rtrmadp 3 colombia crime

BARIŞ HEYETİNDEN AÇIKLAMA

Halihazırda ELN ile müzakerelerde bulunan hükümetin barış heyeti yaptığı açıklamada, kaçırma olayının ELN’ye ait bir birim tarafından gerçekleştirildiğini resmi olarak bildiklerini dile getirdi.

Barış heyetine liderlik eden Otty Patino, “ELN’nin Bay Luis Manuel Diaz’ı derhal serbest bırakmasını talep ediyoruz ve şu andan itibaren onun hayatını ve bütünlüğünü güvence altına almaktan tamamen sorumlu olduklarını söylüyoruz” dedi.

2023 11 01t182025z 132350041 rc2y34a6pf1p rtrmadp 3 colombia crime

ANNESİ KISA SÜREDE KURTARILDI

Liverpool’lu Diaz’ın anne ve babası cumartesi günü küçük bir kasaba olan Barrancas’taki bir benzin istasyonunda motosikletli silahlı kişiler tarafından kaçırılmıştı. Futbolcunun annesi Cilenis Marulanda, Kolombiya’nın Venezuela sınırına yakın 40.000 nüfuslu kasabanın etrafına barikatlar kuran polis tarafından birkaç saat içinde kurtarıldı.

KAYIP BABA İÇİN 48 BİN DOLAR ÖDÜL

Diaz’ın babasının kayıp olması üzerine özel kuvvetler iki ülkeyi birbirine bağlayan ve bulut ormanlarıyla kaplı bir dağ silsilesinde onu aramaya başladı. Polis ayrıca Diaz’ın babasına ulaşılmasını sağlayacak bilgi için 48.000 dolar ödül koydu.

Kolombiya milli takımının en yetenekli oyuncularından biri olan Diaz, geçen yıl 67 milyon dolar değerinde bir anlaşmayla katıldığı Liverpool’un forması giyiyor.

2023 10 29t143902z 456314394 up1ejat14p0nn rtrmadp 3 soccer england liv ntg report

26 yaşındaki kanat oyuncusu Liverpool’un Pazar günü Nottingham Forest ile oynadığı maçta yer almadı. Diaz’ın takım arkadaşları, Liverpool’un 3-0’lık galibiyetinde ilk golü attıktan sonra sahada onun formalarından birini tutarak Kolombiyalı ile dayanışmalarını ifade ettiler.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ