Mardin, karavanla Türkiye’ye gelen turistlerin gözdesi oldu

Açık hava müzesini andıran Mardin, son günlerde karavanlarıyla gelen yabancı turistlerin tercihi oldu.

Mardin, karavanla Türkiye’ye gelen turistlerin gözdesi oldu

mardin karavanla turkiyeye gelen turistlerin gozdesi oldu FMd2k8Y6

Mardin, Dara Antik Kenti, Mardin Müzesi, Kasımiye Medresesi ile Deyrulzafaran Manastırı gibi çok sayıda tarihi ve kültürel mekanıyla her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Farklı din, dil ve kültürden insanların yıllarca bir arada kardeşçe yaşadığı şehir, karavanla Türkiye’ye gelen turistlerin de gözdesi oldu.

mardin1.1 24041821

Almanya’dan Mardin’e gelen Heidi Ettischer, karavan parkını çok beğendiğini belirterek, “Tarihi mekanlara da çok yakın. Hem burada dinleniyoruz, hem de tarihi mekanları geziyoruz. Merkezi konumda olması çok güzel. Duşumuzu alıyoruz, elbiselerimizi çamaşır makinesine koyup, gezmeye çıkıyoruz. İnanılmaz derecede güzel burası, çok hoşumuza gitti, bu yüzden tekrar gelmek istiyoruz” dedi.

mardin3.1 24041818

Arazisini karavan parkına dönüştüren Selçuk Ağalday ise, “Mezopotamya’nın kadim şehri Mardin’de, özellikle pandemiden sonra karavanların çokça ziyaret ettiğini gördük. Biz de gelen talep üzerine 2’nci Cadde’de bulunan bu alanı karavan parka çevirdik. Karavan tatilcilerin bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde de dizayn ettik. Burası çarşıya yürüme mesafesinde olduğu için gelen misafirlerimiz duşlarını aldıktan sonra çarşıyı gezme fırsatı buluyorlar. Gelen misafirlerimiz çok beğeniyorlar. Herkesi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
mardin2.1 24041813

(DHA)


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ