Mariah Carey, Noel şarkısı yüzünden yeniden mahkemelik oldu

Noel Kraliçesi olarak anılan Mariah Carey, hit şarkısı “All I Want for Christmas Is You” yüzünden yeniden mahkemelik oldu. Carey, 20 milyon dolarlık davayla karşı karşıya.

Mariah Carey, Noel şarkısı yüzünden yeniden mahkemelik oldu

mariah carey noel sarkisi yuzunden yeniden mahkemelik oldu iPihTnOl

Müzik dünyasının popüler ismi özellikle Noel döneminde ayrıca parlıyor. Mariah Carey, 1994 yılında çıkardığı ve senelerce liste başında kalmasını sağlayan hit şarkısı “All I Want for Christmas Is You” ile yine davalık oldu.

Carey’e daha önce Andy Stone, 1989’daki aynı adlı şarkısından bazı unsurları kopyaladığı için dava açmıştı, ancak bu dava düşmüştü.

Stone, geçen yıla ait 20 milyon dolarlık telif hakkı ihlali iddiasını gösteren mahkeme belgelerini 31 Ekim Salı günü sundu. İlk olarak Haziran 2022’de Louisiana’da Carey ve ortak söz yazarı Walter Afansieff’e karşı bir dava açmıştı, ancak beş ay sonra davayı düşmüştü.

Stone’a göre Carey, şarkısını yayınlamadan önce Stone’un şarkısından haberdar oldu.

Mahkeme başvurusunda ayrıca Carey’in Stone’un şarkısının kompozisyon yapısını kopyaladığı da iddia ediliyor. Stone’un menajeri Jay Ceravolo yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Şimdi ya uzlaşma ya da yargılama yoluyla mali bir sonuca varıyoruz… Bu sadece bir telif hakkı ihlali vakası.”

Stone, Kasım 2022’de dava düştüğünde, daha sonraki bir tarihte yeniden dava açmasına yasal olarak izin verileceği belirtilmişti.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ