Papa Fransuva’dan Messi, Maradona ve Pele yorumu

Papa Fransuva, RAI Italia radyosuna verdiği röportajda, futbol efsaneleri Messi, Maradona ve Pele arasındaki tercihini açıkladı ve onların kişilikleri hakkında konuştu.

Papa Fransuva’dan Messi, Maradona ve Pele yorumu

papa fransuvadan messi maradona ve pele yorumu V913elIT

Papa Fransuva, Azizler Günü vesilesiyle Roma’daki İngiliz Milletler Topluluğu Savaş Mezarlığı’nda ebediyete intikal etmiş olanlar için düzenlenen ayini kutladı ve yönetti. Törenin ardından yerel bir medya kuruluşu olan RAI Italia radyosuna konuşan Papa, makamından farklı bir bağlamda röportaj verdi.

Katolik Kilisesi’nin şimdiki Papa’sı, doğum yeri nedeniyle her Arjantin vatandaşının ülkesindeki futbol tarihinde zorunlu olarak gördüğü bir soruyla karşı karşıya kaldı: “Messi mi Maradona mı?”

Piskopos, Buenos Aires’in Flores mahallesinde doğmuş olmasına rağmen, “Bir üçüncüsünü ekliyorum: Pele” diye yanıtladı.

indir

Maradona ve Pele

MARADONA İÇİN ‘ZAVALLI ADAM’

Bununla birlikte Papa, takip ettiği “üç kişinin” bu futbolcular olduğunu, ancak içlerinden birinin “bir insan olarak başarısız olduğunu” belirterek Diego Armando Maradona’ya atıfta bulundu:

“Maradona büyük bir oyuncuydu. Zavallı adam onu övenler ve ona zarar verenlerle birlikte kaydı. Beni burada görmeye geldi ve sonra zavallı adam sonuyla karşılaştı.”

“MESSI BİR CENTİLMEN”

Ancak Maradona’nın Arjantin tarihindeki en büyük rakiplerinden biri olan Leo Messi için iyi sözler söyledi: “Messi çok doğru, o bir centilmen. Ama benim için bu üçü arasında en iyisi Pele’dir.”

2023 10 30t222514z 1315529100 up1ejau1qa0e3 rtrmadp 3 soccer ballon

Lionel Messi.

Papa, Brezilyalı futbolcunun en iyisi olduğundan emin ve onun bir ‘gönül adamı’ olduğunu ifade etti: “Pele ile konuştum. Bir keresinde Buenos Aires’e giderken uçakta tanışmıştım, çok büyük bir insanlığa sahip bir adam, ama üçü de harika.”


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ