UEFA’dan Sırbistan ve Karadağ futbol federasyonlarına ceza

Sırbistan, EURO 2024 Elemelerindeki kötü tezahüratlar nedeniyle UEFA’dan ağır bir ceza aldı, Karadağ taraftarlarına ise deplasman yasağı kondu.

UEFA’dan Sırbistan ve Karadağ futbol federasyonlarına ceza

uefadan sirbistan ve karadag futbol federasyonlarina ceza luHhfFlz

UEFA Disiplin Komitesi, Sırbistan Futbol Federasyonu’na 17 Ekim’de Karadağ ile yapılan EURO 2024 Elemeleri karşılaşmasında meydana gelen olaylar sebebiyle cezai yaptırımlar uyguladı.

Belirtilen karşılaşmada stadyumda gerçekleşen ırkçı tezahüratlar ve saha içi disiplinsizlikler nedeniyle Sırbistan’a, önümüzdeki Bulgaristan maçını seyircisiz oynama ve 89 bin 250 Euro para cezası gibi yaptırımlar getirildi.

Sırbistan, bu durumun neticesinde 19 Kasım tarihinde evinde oynayacağı Bulgaristan ile olan eleme maçını boş tribünler önünde gerçekleştirecek. UEFA, yaşanan bu olumsuz durumların önüne geçebilmek adına sert bir tutum sergileyerek, bu tür davranışların futbolun ruhuna aykırı olduğunu ve kesinlikle tolere edilmeyeceğini vurguladı.

KARADAĞ’A DA CEZA

Öte yandan, aynı müsabakada Karadağ taraftarlarının da benzer suçlamalarla karşı karşıya kaldığı ve bu nedenle Karadağ Futbol Federasyonu’na da yaptırım uygulandığı bildirildi.

Karadağ Futbol Federasyonu, UEFA tarafından deplasman maçları için bilet satışı yapmama ve 20 bin Euro para cezası ile cezalandırıldı. (AA)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ