‘Yüzyılın Koşusu’ İstanbul Maratonu’na tek giriş bileti göğüs numarası

Pandemi dahil 45 yıldır ertelenmeden yapılan ve dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olma özelliği ile yerli ve yabancı koşucuların ilgisini çekmeye devam eden İstanbul Maratonu için geri sayım başladı.

‘Yüzyılın Koşusu’ İstanbul Maratonu’na tek giriş bileti göğüs numarası

yuzyilin kosusu istanbul maratonuna tek giris bileti gogus numarasi

5 Kasım Pazar günü gerçekleşecek ülkenin en büyük kitlesel spor etkinliği olan ve bu sene Türkiye İş Bankası sponsorluğunda “Yüzyılın Koşusu” sloganıyla 45’inci kez kıtaları birleştirecek İstanbul Maratonu öncesinde Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur, önemli bilgiler verdi.

Aynı zamanda yarışın direktörü olan İ. Renay Onur, maratonun Dünya Atletizm Federasyonu’nun Gold Label kategorisinde koşulacağını ve Avrupa’nın 5; dünyanın 28 Gold Label yarışı arasında yer aldığını söyledi.

42 Km, 15 Km, 8 Km Kurumsal Koşu ve 8 Km Halk Koşusu etaplarından oluşan etkinlikte 9 bin görevli, 2 bin gönüllünün yanı sıra 60’tan fazla kurum ve kuruluş, sivil toplum kuruluşları ve sponsor firmaların İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor İstanbul’un koordinasyonunda görev yapacağını aktaran İ. Renay Onur, 42 Km kategorisinde 5 bin, 15 Km kategorisinde 10 bin olmak üzere toplam 15 bin çipli koşucu ile 8 Km Kurumsal Koşu kategorisinde 15 bin ve Halk Koşusu’nda 15 bin rekreatif koşucu ile tüm kategoriler toplam 45 bin sporcu ter dökeceğini söyledi.

VATANDAŞLARA UYARI: GÖĞÜS NUMARASI, YARIŞIN TEK GİRİŞ BİLETİ

Bu senenin yeni kategorisi olan 8 Km Kurumsal Koşu, İstanbul’un yürüyüş aplikasyonu olan “Yürü Be İstanbul” ile ölçülecek.

Koşu öncesi detaylı bilgiler aktaran İ. Renay Onur, “Bu sene ‘Yüzyılın Koşusu’ sloganı ile Cumhuriyet’in 100. yılını tekrar kutlayacağımız bir maraton günü yaşayacağız. Bu sebeple çok yoğun bir taleple karşı karşıyayız. Buradan tüm koşuculara gösterdikleri yoğun ilgi için çok teşekkür ediyoruz. Sporcuların ve vatandaşların güvenli ve sağlıklı bir parkur deneyimi yaşamaları için göğüs numarası olmayanların parkura girmesi mümkün olmayacak” diyerek katılımcılara önemli hatırlatmada bulundu.

Cumhuriyetin 100’üncü yılında 45 yaşında bir maratona sahip olmanın önemine değinen Onur, “Türkiye’nin bu coşku dolu doğum haftasında maratonumuzu 45. kez koşacağız. Pandemi dahil 45 yıldır ertelenmeden yapılmış ve aldığı önlemler ile yurt dışındaki federasyonlara ve organizatörlere örnek olmuş başka bir etkinlik bulunmuyor. Bunu başaran bir ekibin parçası olmak bizi gerçekten heyecanlandırıyor. Kendim 15 kere koştuğum ve bu sene 5’inci kez yarış direktörlüğünü yapacağım dünyanın en güzel şehrinin en keyifli maratonu, İstanbul Maratonu” şeklinde konuştu. (DHA)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ