Babası Elvis Presley için hem annesini hem de Sofia Coppola’yı karşısına almış

Elvis Presley’in kızı Lisa Marie Presley, meğer ölmeden önce “Priscilla” filminin yönetmeni Sofia Coppola’yı babasını intikam dolu ve aşağılayıcı bir şekilde tasvir ettiği için eleştirmiş.

Babası Elvis Presley için hem annesini hem de Sofia Coppola’yı karşısına almış

babasi elvis presley icin hem annesini hem de sofia coppolayi karsisina almis

Elvis Presley’in kızı Lisa Marie Presley, ölümünden aylar önce “Priscilla” yazarı ve yönetmeni Sofia Coppola’ya, babasını şoke edici derecede intikamcı ve aşağılayıcı bir şekilde tasvir ettiği için karşı çıktı.

Presley’in yazdığı e-postaların, Lisa Marie Presley’in annesi Priscilla Presley hakkındaki biyografik filmin prodüksiyonunun başlamasından haftalar önce, Eylül 2022’de dört saat arayla gönderildiği bildirildi.

Lisa Marie Presley e-postalardan birinde şu satırları kaleme alıyor:
“Babam sadece yırtıcı ve manipülatif biri olarak karşımıza çıkıyor. Onun kızı olarak bunu okumuyorum ve babamı, bu karakterde görmüyorum. Ve annemin babama bakış açısını da görmüyorum. Bunu okudum ve şaşırtıcı derecede intikamcı, aşağılayıcı bakış açınızı görüyorum ve nedenini anlamıyorum?”

Ocak 2023’te 54 yaşında hayatını kaybeden şarkıcı, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Senaryo değişmeden kalırsa, “Film hakkında ne hissettiğimi açıkça söylemek zorunda kalacağım.”

depophotos 17810062 2

Film yapımcısının ise Lisa Marie Presley’e verdiği yanıtın bir kısmı şu şekilde oldu: “Umarım filmi izlediğinizde farklı hissedeceksiniz ve annenizi onurlandırırken aynı zamanda babanıza hassasiyet ve karmaşıklık sunmaya büyük özen gösterdiğimi anlayacaksınız.”

“Priscilla”, Priscilla Presley’in pop kralıyla olan ilişkisini anlatan 1985 tarihli anısına dayanıyor. Priscilla Presley aynı zamanda filmin yönetici yapımcılığını da üstleniyor. Film, Elvis Presley ile Priscilla Presley’in 1959’da çıkmaya başladıkları sırada aralarındaki yaş farkını tasvir etmesi nedeniyle tartışmalara yol açmıştı. Priscilla Presey, o sırada 14, Elvis Presley ise 24 yaşındaydı.

Filmin eylül ayında Venedik Film Festivali’nde gösteriminin ardından düzenlenen soru-cevap bölümünde Priscilla Presley, kendisinin ve Elvis Presley’nin o sırada cinsel ilişki yaşamadığını söyleyerek dikkat çekmişti.

Lisa Marie Presley’in e-postalarında, ayıra endişelerini de dile getiriyor:

“Annemin buradaki nüansı göremediğinden veya bu film çıktığında Elvis’in nasıl algılanacağını anlamadığından endişeleniyorum. Bütün hayatını babamın mirasını yüceltmeye harcayan anneme karşı kendimi korumacı hissediyorum. Onun bu filmin ardındaki niyetleri veya yaratacağı sonuçları anlamadığından endişeleniyorum.”


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ