Homer Simpson’dan yeni karar… Defalarca eleştirilmişti

Ünlü animasyon dizisi Simpsonlar bu defa gelecekle ilgili kehanetleriyle değil baş karakterlerden Homer Simpson’ın aldığı yeni kararla dikkat çekti.

Homer Simpson’dan yeni karar… Defalarca eleştirilmişti

homer simpsondan yeni karar defalarca elestirilmisti 33jXXIjU

1989’dan beri yayınlanan dünyaca ünlü animasyon dizisi Simpsonlar, maceralarına devam ederken yeni bölümleriyle hâlâ sosyal medyada tartışma yaratmayı başarıyor. Daha önce geleceği bildiği, bölümlerinin kehanet niteliğinde olduğu iddia edilerek dikkat çeken Simpsonlar’da bu defa Homer Simpson gündemde.

34 yıllık yayın hayatında izleyiciler defalarca baba Simpson’ın, oğlu Bart’ın boğazını sıktığını gördü. Ancak son bölümde Homer’ın bundan vazgeçtiği anlaşılıyor.

Homer’ın oğlunu boğma hareketi, baba-oğul dinamiğinin en tanınan özelliklerinden biri olmasına rağmen bu hareket defalarca eleştirildi. Ancak 35. sezonun “McMansion & Wife” adlı üçüncü bölümünde Homer, eşi Marge ile birlikte yeni komşuları Thayer’ı ziyaret ettiğinde oğluna karşı yeni bir tavır takındığını dile getiriyor.

Homer yeni komşusunun elini sıktığında ne kadar sağlam tokalaştığı belirtiliyor ve bunun üstüne, “Gördün mü Marge, çocuğu boğmak işe yaradı” diyor ve ekliyor: “Şaka yapıyorum, artık bunu yapmıyorum, zaman değişti.”

simpsons1

Bölüm ilk olarak geçen ayın sonlarında yayınlandı, ancak Homer’ın sözleri, sahnenin bir izleyici tarafından eski adıyla Twitter olan X’te paylaşılmasıyla sosyal medyada gündem oldu.

BabyLamb5 isimli kullanıcı, başlık olarak “Yeterince uzun sürdü” diye ekledi.

Homer Simpson’ın Bart’ı boğazlaması sık sık eleştiriliyordu ve ebeveyn-çocuk şiddeti konusu birçok kez ele alınmıştı. Homer en son 31. sezonda (2019-2020) Bart’ı boğarken tasvir edilmişti.

22. sezonun bir bölümünde ise Homer, Marge’ın cesaretlendirmesinin ardından baba olmakla ilgili bir derse katılır. Ders sırasında, güçlü bir basketbol oyuncusu Homer’a onu boğarak ve başkalarını da aynı şeyi yapmaya davet ederek küçük ve dehşete düşmüş olmanın nasıl bir his olduğunu öğretir. Deneyiminden dolayı travma geçiren Homer, daha sonra Bart’ı boğamayacağını anlar. Ancak 24. sezonda Homer cezalandırma yöntemine devam etti.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ