Bodrum’da Kaçak Yapılaşmaya Karşı Mücadelede Büyük Adım: 962 Yapı Yıkıldı

Bodrum’da, turizm sezonunun sona ermesiyle kaçak yapılaşma ile mücadelede önemli adımlar atıldı. 2019’dan bu yana 6 bin 765 yapı mühürlendi, 962’si yıkıldı ve ekim ayında 26 milyon TL ceza kesildi. Belediye Başkanı Ahmet Aras, imar affı beklentisinin kaçak yapılaşmayı teşvik ettiğini ve bu sorunla mücadeleye devam edeceklerini ifade etti.

Bodrum’da Kaçak Yapılaşmaya Karşı Mücadelede Büyük Adım: 962 Yapı Yıkıldı

WhatsApp Image 2023 11 07 at 15 20 30 1

Bodrum’da Kaçak Yapılaşmaya Karşı Mücadelede Büyük Adım: 962 Yapı Yıkıldı

Muğla’nın gözde turizm merkezlerinden Bodrum’da, turizm sezonunun sona ermesiyle birlikte kaçak yapılaşma ile mücadelede yeni bir döneme girildi. Bodrum Belediye Başkanlığı’nın yürüttüğü “Kaçak Yapılaşma ile Mücadele Seferberliği” kapsamında, 2019 Nisan ayından bu yana 6 bin 765 yapının mühürlendiği ve 962 kaçak yapının yıkıldığı açıklandı.

Turizm Sezonu Sonrası Yıkımlar Hız Kazandı, 26 Milyon TL Ceza Uygulandı

Turizm sezonunun bitişiyle birlikte yıkım çalışmaları hızlandırıldı. Ekim ayı içinde 14 yapının yıkımı gerçekleştirilirken, 71 kaçak yapı için daha yıkım kararı alındı. Ayrıca, imara aykırı ve ruhsatsız 115 binanın mühürlendiği ve toplamda 26 milyon 149 bin 15 Lira idari para cezasının kesildiği bildirildi. Bodrum Belediyesi, kaçak yapılaşmanın önüne geçmek için beton firmalarına ruhsatsız inşaatlara beton verilmemesi yönünde tebligat yaparak önemli bir adım attı.

İmar Affı Beklentisi Kaçak Yapılaşmayı Artırdı

Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Aras, imar affı beklentisinin kaçak yapılaşmayı artırdığını ve pandemi dönemindeki kontrolsüz nüfus artışıyla bu durumun daha da yaygınlaştığını belirtti. Başkan Aras, “Bizler bu coğrafyanın sahipleri değil, emanetçileriyiz. Gelecek nesillere bu eşsiz kenti en güzel şekilde taşımakla görevliyiz.” diyerek, kaçak yapılaşma ile mücadeledeki kararlılıklarını vurguladı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ