Muğla İlçelerinde “Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes” Temasıyla Milli Ağaçlandırma Günü Kutlamaları

Muğla’nın ilçelerinde “Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes” temasıyla Milli Ağaçlandırma Günü coşkusu yaşandı. Bodrum, Marmaris, Datça, Milas, ve Ortaca ilçelerinde düzenlenen fidan dikimi etkinlikleri ile doğa ve çevre sevgisi kutlandı. Binlerce fidanın toprakla buluştuğu etkinliklerde, vatandaşlar doğanın korunması ve zenginleştirilmesi konusundaki sorumluluklarını bir kez daha hatırladılar. Bu özel gün, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakma çabasının bir göstergesi olarak değerlendirildi.

Muğla İlçelerinde “Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes” Temasıyla Milli Ağaçlandırma Günü Kutlamaları

AA 20231111 32811178 32811170 MUGLADA MILLI AGACLANDIRMA GUNU ETKINLIKLERI KAPSAMINDA BINLERCE FIDAN TOPRAKLA BULUSTU

Muğla İlçelerinde “Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes” Temasıyla Milli Ağaçlandırma Günü Kutlamaları

Muğla’nın ilçelerinde, “Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes” temasıyla Milli Ağaçlandırma Günü coşkusu yaşandı. Çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilen bu özel gün, doğa ve çevre sevgisiyle dolu binlerce vatandaşın katılımıyla kutlandı.

Bodrum ilçesinde, 2 yıl önceki orman yangınında zarar gören Mazı Mahallesi’nde, Bodrum Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ağaçlandırma çalışmaları yapıldı. Bodrum genelinde 10 bin fidanın toprakla buluştuğu etkinlikte kızılçam, fıstıkçamı ve keçiboynuzu fidanları dikildi. Bu özel ağaçlandırma alanına “Cumhuriyet Ormanı” adı verildi. Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, katılımcılara teşekkür ederek, bölgedeki ağaçlandırma çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.

Marmaris ilçesinin Yeşilbelde Mahallesi’nde de benzer bir etkinlik düzenlendi. Marmaris Kaymakamı Nurullah Kaya, Marmaris Cumhuriyet Başsavcısı Turgay Karabulut ve diğer kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu üyeleri, turizm tesisleri çalışanları ve vatandaşlar fidan dikimi etkinliğine katıldılar. Fidanlar Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından toprakla buluşturuldu.

Datça ilçesinin Emecik Mahallesi’nde ise 12 dönümlük bir alana bin harnup fidanı dikimi gerçekleştirildi. Dikim etkinliği Datça Kaymakamı Murat Atıcı tarafından başlatıldı.

Milas ilçesinde de 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla fidan dikim etkinliği düzenlendi. Geçtiğimiz yaz yangında zarar gören alanda gerçekleştirilen etkinliğe protokol üyeleri, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldılar. Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, ağaçlandırmanın ve doğanın korunmasının herkesin bir görevi olduğunu vurguladı.

Ortaca ilçesinin Arıkbaşı Mahallesi’nde de Kara servi, Kıbrıs akasyası ve fıstık çamı gibi türlerden yüzlerce fidan dikimi gerçekleştirildi. Ortaca Kaymakamı Kenan Aktaş ve diğer katılımcılar fidanları toprakla buluşturarak ağaçlandırmaya katkı sağladılar.

Bu anlamlı etkinliklerde, vatandaşlar doğaya olan sevgi ve sorumluluklarını bir kez daha göstererek gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakma çabasına destek verdiler.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ