“Kamu Yolu”nu Nasıl Yok Ettiniz

Yetenekli insanlara her zaman saygı duymuşumdur. Yetenek deyince pozitif bir algı yaratsa da, her yetenek pozitif sonuç doğurmaz. İnsanları kandırmak sanat mıdır? Kitabını bile yazmışlar “Sosyal Mühendislik – İnsan Kandırma Sanatı” insanlar kandırılır mı yoksa insanlar kanar mı ? İster kandırılmış olsunlar ister kansınlar her iki sonuç ta, olayın boyutlarına göre bireye ve topluma zarar […]

“Kamu Yolu”nu Nasıl Yok Ettiniz

anthaven

Yetenekli insanlara her zaman saygı duymuşumdur. Yetenek deyince pozitif bir algı yaratsa da, her yetenek pozitif sonuç doğurmaz.

İnsanları kandırmak sanat mıdır?

Kitabını bile yazmışlar “Sosyal Mühendislik – İnsan Kandırma Sanatı” insanlar kandırılır mı yoksa insanlar kanar mı ?

İster kandırılmış olsunlar ister kansınlar her iki sonuç ta, olayın boyutlarına göre bireye ve topluma zarar vermekte.

Yetenekli insanlara saygı duymam, onların saygın olduğu anlamına gelmemektedir.

Örneğin; her gün 20 saat çalıştığını iddia eden, Bodrum için kendini paraladığını söyleyip hiçbir iş yapmayan muhterem, sadece beynini esir aldığı hipnozunu uyutur.

Toplumun hipnozu ben seni görmedim, sende beni görme ile yaşam buluyor.

Sihirbazlık, illüzyonizm eğlence amaçlı belki insanların anlık yanılsamalarından faydalanmak bir eğlence olsa da , işin sonunda kaybedilen bir değer olmamakta.

Toplum, seçtiklerinin; verilen yetkileri kullanarak kendilerinin temsil edilmesiyle emanetlerinin korunmasını isterler.

Emaneten görev verdikleri kişilerin eliyle, emanetlere zarar gelmesi, kendilerinin hipnoz edilmesinden ziyade, seçtiklerinin emanete bakış ölçülerini, toplumsal değerlerini belirler.

Yerelde seçimle görev verdiğimiz kişiler “ Şehrin Emaneti “ Belediye Başkanı, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve ihtiyar heyetine verilir.

Emanet, aslına zarar verilmeden iade edilebilir olmalıdır.

Belediye kurum olarak yetkili memurlardan oluşur. Memurların yetemediği konular ve olaylarda dışarıdan hizmet alınır.

Bazen de dışarıdan alınan hizmet ile memurlar, seçilmişler birlikte çalışarak, emanetin ihyasını sağlarlar.

Peki emanet kaybolursa ne olur?

Eğlence için sihirbazlık-illüzyonizm olarak yok edilmiş olsa, geri gelir. Ancak koskoca insanlar görev aldıkları konularda hokus pokus culuk yapacak değiller.

“Aspat Kalesi ve Çevresi-Pamuklu Tepe ve Çevresi-Termera Antik Kenti ve Çevresi, Koruma Amaçlı İmar Planı Askıda “

Büyükşehir belediye meclisi ve Bodrum Belediye Meclisi bu planı kabul etti, imar komisyonu meclis üyesi arkadaşlarına gereken bilgiyi verdi mi bilmem.

Ancak yangından mal kaçırır gibi meclise 5 dakika ara verip, 5 dk da Beşiktaş yaparak imar planını onaylatmak emanetin yok edilmesi demektir.

Başta Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, büyükşehir belediye meclisi, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras , bürokratı Plan ve Proje Müdürü Onur Demirtaş, Bodrum Belediye Meclis üyeleri.

Ve Anthaven’ın temel atma töreninde baş aktivist ve planın yapımcısı Semra Kutluay, el ele vererek “kamu yolu” nu nasıl yok ettiniz, bunun hesabını vermelisiniz.

O18B02A K BODRUM 1

Meclislerde üyesi bulunan siyasi partiler, sizde sorumlusunuz. Bu işi organize eden yatırımcı firma, sizde bu işten sorumlusunuz.

Ve bu işlere göz yuman meslek odaları görev başına…

Aksi halde emanete ne yapılmış olur…

Vesselam…

İşlem umarım düzeltilir konu daha detaylı olarak kaleme alınacak.

Not : Bu gün Bodrum Belediye Meclisi önemli bir konu için toplanıyor. Başkan Aras kendi istikbali için CHP Grup toplantısına katılmak için Ankara’da belediye bütçesinden özel seyahatlerine devam ediyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ