James Bond filmindeki bornoza rekor fiyat… 3 milyon liraya satıldı

1962 yapımı James Bond filmi Dr. No’da Ursula Andress’in giydiği bornoz açık artırmada yaklaşık 90 bin pound’a (yaklaşık 3 milyon lira) satıldı.

James Bond filmindeki bornoza rekor fiyat… 3 milyon liraya satıldı

james bond filmindeki bornoza rekor fiyat 3 milyon liraya satildi aniUP5Qg

Sinema dünyasının sevilen film serisi James Bond açık artırmaların da gözdesi. Zaman zaman film serisinde kullanılan giysiler, otomobiller, aksesuarlar açık artırmalarda rekor fiyata satılarak dikkat çekiyor.

Son olarak da 1962 yapımı Sean Connery ve Ursula Andress’in rol aldığı Dr. No’da kullanılan bir bornoz koleksiyonerlerin önüne çıktı. Soluk mavi bornoz, hayranların favorisi Bond kızı Honey Ryder tarafından 007’ye kur yaparken giyildi.

Bornoz, tavan arasında yeniden keşfedildikten sonra satılan plaj kıyafetlerinin aksine, hiç Andress’te bulunmadı. Çünkü başka bir yapım üzerinde çalışan Rank Films’in gardırop asistanı Maggie Lewin’a aitti.

drno

Çekimler tamamlandıktan sonra bornoz, Lewin’a iade edildi ve Lewin daha sonra Andress’in şöhretinin ardından önemini fark ederek onu sattı. Ancak şimdi en son sahibi, onu Londra’daki Entertainment Memorabilia Müzayedesi’nde satışa çıkardı.

Dr. No özellikle Andress’in bikinili görüntüleriyle dikkat çekti. Pek çok kişi sahneyi, film tarihinin en ünlü mayo sahnesi olarak niteledi.

Şu anda 87 yaşında olan Andress, bu rolün kendisine finansal bağımsızlık kazandırdığını ve hayatını değiştirdiğini söyledi.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ