Sivrisineklerden Uzak Durun…

Sokak hayvanları denilince ilk aklımıza köpek ve kediler geliyor. Evcil hayvan deyince, yelpaze biraz daha geniş. Sokak ve evcil hayvanlar familyasına sinekleri de katmak gerekiyor. Kendilerine haşere dense de artık yaşamımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Sabah yürüyüşe çıktığımda beni yalnız bırakmayarak, her gün nöbetleşe yoluma yoldaş oluyorlar. Kilometrelerce yolu birlikte tamamlayıp, evimize dönüyoruz. Evde, […]

Sivrisineklerden Uzak Durun…

mustafa Gundog

Sokak hayvanları denilince ilk aklımıza köpek ve kediler geliyor. Evcil hayvan deyince, yelpaze biraz daha geniş.

Sokak ve evcil hayvanlar familyasına sinekleri de katmak gerekiyor. Kendilerine haşere dense de artık yaşamımızın bir parçası haline gelmiş durumda.

Sabah yürüyüşe çıktığımda beni yalnız bırakmayarak, her gün nöbetleşe yoluma yoldaş oluyorlar. Kilometrelerce yolu birlikte tamamlayıp, evimize dönüyoruz.

Evde, bahçede, pazarda, sokakta, iş yerinde hiç yalnız bırakmıyorlar. Artık yemekleri birlikte yiyip, çayımızı kahvemizi birlikte içer olduk.

İş toplantılarına beraber katıldığımız gibi, bu yazıyı kaleme alırken de tepemden ayrılmıyor, konuya müdahalelerde bulunuyor.

Kişilik haklarıma dil uzatırsan, erişimin engellenmesi kararı alırıma kadar geldik. Şimdi de dil bilgisindeyiz “de leri da ları ayır” demeye başladı.

Geçenlerde hasta gibiydi biraz, veterinere götüreyim dedim “Aşk olsun bana hayvan muamelesi yapma” deyince mecbur kaldım artık, aile hekimine de birlikte gidiyoruz.

Yakında oy kullanma hakkı isterse şaşmayın.

Oy kullanma hakkı deyince aklıma birden geliverdi Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, sineklerle mücadelenin sorumluk alanı kendisinde ya.

Bizim sinekler kendisini çok barışçıl buluyor ve önümüzdeki yerel seçimde kendisini destekleyeceklerini ifade ediyorlar. Sinekler oy kullansa düşünün başımıza gelecekleri.

Bu gün yazımız kısa olsa da, kıssadan hisse olsun

Vesselam…

Sivrisineklerden uzak durun…


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ