Rusya’dan yurt dışına direkt uçuş sayısı artıyor

Rusya’dan yurt dışına direkt uçuş sayısı artıyor

Rusya’dan yurt dışına direkt uçuş sayısında artış kaydedildi

Batı yaptırımları nedeniyle dış hat uçuşlarında büyük sorunlar yaşanan Rusya’da, Ekim ayı itibariyle direkt uçuş sayısında artış gözlemlendi.

ÜLKE SAYISI 31’E YÜKSELDİ

Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi seyahat servisi tutu.ru verilerine göre, Ekim’de Rusya’dan yurt dışına direkt uçuşla seyahat edilen ülke sayısı 31’e yükselirken, Mart ayında bu sayının 24 ülkeyle sınırlı olduğu hatırlatıldı.

UÇUŞLARIN BAŞLADIĞI ÜLKELER

Yeni destinasyonlar arasında Katar, Tunus, Afganistan, Tayland, Laos, Seyşeller ve Ürdün yer alırken, ayrıca Lübnan’ın başkenti Beyrut’a uçuşların 18 Kasım’da başlayacağı açıklandı.

Uzmanlar, bahar aylarına kıyasla, Moskova’dan Bakü’ye uçak bileti fiyatlarının yüzde 154 oranlarında düştüğüne de dikkat çekerken, bilet fiyatlarındaki düşüşün Erivan için yüzde 125 olduğunu da vurguladı.

Tutu.ru araştırmalarına göre yıl içerisindeki fiyatların dinamikleri karşılaştırıldığında neredeyse her yöne uçuş maliyetlerinin arttığı kaydedilirken, bilet fiyatlarının en fazla arttığı güzergahın ise Moskova – İstanbul rotası olduğunun altı çiziliyor.

Gazetemru.com’un haberine göre uzmanlar, Moskova’dan İstanbul’a tek yön uçak bileti maliyetinin yıllık bazda iki kat artarak 41 bin Ruble’ye kadar çıktığını belirtirken, öte yandan Moskova’dan Minsk’e uçuşlarda bilet fiyatlarının yüzde altı azalarak ortalama 8 bin 500 rubleye gerilediğini ekledi.

19 Ekim’de Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Rusya’dan Türkiye’ye uçak bileti fiyatlarının bu yılın Eylül ayının sonuna göre yedi kat düştüğünü açıklamıştı.

Ermenistan’a uçak biletlerinde de fiyatların yaklaşık 30 kat azaldığına dikkat çekilen ATOR açıklamasında; “26 Eylül’de, Moskova’dan Erivan’a en uygun uçak bileti teklifinin kişi başı tek yön 380 bin Ruble olduğu tahmin edilirken, bu yönde 26 Ekim için sunulan biletler artık kişi başı 13 bin Ruble’ye, Soçi bağlantılı Moskova – Erivan uçak biletleri de 12 bin Ruble’ye gerilemiştir” ifadelerini kullandı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ