TBB Başkanı Sağkan: Demirtaş’ın Öcalan’la görüşmesi hukuken mümkün değil

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, Selahattin Demirtaş’ın, Abdullah Öcalan’la görüşme talebini değerlendirdi. Sağkan, bu talebin karşılanmasının hukuken mümkün olmadığına belirtti.

TBB Başkanı Sağkan: Demirtaş’ın Öcalan’la görüşmesi hukuken mümkün değil

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, Kütahya Barosu Staj Merkezi’nin sekizinci dönem açılışı ve ilk dersi için Kütahya’ya geldi. Özel bir otelde yapılan programda stajyer avukatlara ders veren Başkan Sağkan, programın ardından konuştu.

‘HUKUK SİSTEMİMİZDE MÜMKÜN DEĞİL’

ANKA Haber Ajansı’nın sorularını yanıtlayan Sağkan, HDP’nin cezaevinde tutulan eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Abdullah Öcalan ile görüşme talebine ilişkin değerlendirmlerde bulundu. Sağkan, “Hukuki çerçevede baktığımda zaten cezaevinde ceza muhakemesi kanunu gereği tutuklu yahut hükümlü bulunan bir kişinin bir başka hükümlüyle görüşmesine izin verecek, izin sağlayacak bir düzenlememiz mevcut değil. Haliyle bu taleplerin ülkenin içerisinde bulunduğumuz seçim sürecinde seçime gidilirken politik olarak bir yerlere tekabül etmesi mümkün olabilir, siyaseten bir anlam içeriği olabilir. Ancak hukuken baktığımızda bu tür taleplerin bizim hukuk sistemimizde karşılanmasının mümkün olmadığını rahatlıkla ifade edebilirim” dedi. (HABER MERKEZİ)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ