Türkiye’nin en iyi genç tenisçileri Bodrum’da belli oldu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen “En İyi 8 Masters Tenis Turnuvası” sona erdi. 12, 14 ve 16 yaş kategorilerinde şampiyon olan tenisçiler kupalarını aldı.

Türkiye’nin en iyi genç tenisçileri Bodrum’da belli oldu

Selçuk Arslan

BODRUM – Türkiye Tenis Federasyonu tarafından 3 kategoride düzenlenen 12-14-16 yaş “En İyi 8 Masters Tenis Turnuvası”, Bodrum Tenis İhtisas Kulübü’nde sona erdi.

REKLAM ALANI

12, 14 ve 16 yaş grubunda en iyilerin yarıştığı 28 Kasım-2 Aralık 2022 tarihleri arasında Bodrum Tenis İhtisas Kulübü’nde organize edilen “En İyi 8 Master Turnuvası”nda kupalar sahiplerini buldu.

TTF 12 yaş, Neva Prestij Yapı 14 yaş ve TTF 16 yaş kategorilerinde toplam 48 tenisçinin katıldığı turnuva, hafta boyunca Bodrum’da heyecan yarattı.

Dereceye giren sporculara ödülleri Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Oktay Dumruk ve Neva Prestij Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Melih Kutay Öztürk ve Bodrum Tenis İhtisas Kulübü işletmecisi Erkan Edis tarafından verildi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’un böyle bir tunuvaya ev sahipliği yapmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Aras, “Ben de bir tenisçiyim. Bodrum’da tenis sporunu destekliyoruz. Tabii ki burada en büyük görev siz değerli ailelere ve hocalara düşüyor. Bodrum tenis için çok uygun bir ilçe. Erkan Edis hocam Bodrum’da birçok çocuk yetiştirdi ve topluma kazandırdı. Son dönemlerde genç arkadaşlarımız uluslararası turnuvalarda başarı sağlıyorlar. Bu çalışmalarından dolayı genç arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Yatırımcılarımızın tıpkı Neva Prestij Yapı gibi spora, sosyal hayata yatırım yapmasını istiyoruz ve bekliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Neva Prestij Yapı Yönetim Kurulu üyesi Melih Kutay Öztürk, firma olarak böyle anlamlı bir organizasyona katkı sağlamaktan dolayı çok mutlu olduklarını, bu tip organizasyonlara desteklerinin süreceğini belirtti.

Bodrum Tenis İhtisas Kulübü işletmecisi Erkan Edis de yıl boyu düzenledikleri turnuvaları, çok anlamlı bir turnuvayla taçlandırdıklarını dile getirdi.

Edis, “Hafta boyunca Türkiye’nin en iyi tenisçilerini, hocalarını ve ailelerini ağırladık. Bodrum’a farklı bir heyecan kattık. Katılan tüm genç tenisçileri kutlarım. Böyle bir tunuvaya ev sahipliği yapmamızı sağladığı için Tenis Federasyonu’na teşekkür ederim. Ayrıca turnuvaya desteklerinden dolayı Bodrum Belediyesi ve Neva Prestij Yapı’ya çok teşekkür ederim. Bodrum Tenis İhtisas Kulübü olarak 2023’te de ulusal ve uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kategorilerine göre dereceye giren sporcular şöyle:

TTF 12 YAŞ EN İYİ 8 MASTER TURNUVASI

Kadınlar

1. Ela Düzovalılar

2. Ayşe Bal

Erkekler

1. Mehmet Toprak ERÇİN

2. Kuzey Kerem BAYRAK

NEVA PRESTİJ YAPI 14 YAŞ EN İYİ 8 MASTER TURNUVASI

Kadınlar

1. Berrak KOÇAK

2. Melis YILDIRIM

Erkekler

1. Mustafa Ege ŞIK

2. Kuzey UĞURCAN

TTF 16 YAŞ EN İYİ 8 MASTER TURNUVASI

Kadınlar

1. Ceylin İPEK

2. Fatma YÜKSEL

Erkekler

1. Mehmet Onur TURGUT

2. Melih ANAVATAN


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ