2.1 milyon kişiye iş yaratan AVM’ler turizmin adresi oldu

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, “Zaman içinde birer ihracat merkezi olan AVM’lerimiz, bugün alışveriş turizminin, güvenli alışverişin adresi oldu. Dolayısıyla ülkemize hem sosyal anlamda hem ekonomik açıdan büyük katma değer sağlıyoruz” dedi.

2.1 milyon kişiye iş yaratan AVM’ler turizmin adresi oldu

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, “Zaman içinde birer ihracat merkezi olan AVM’lerimiz, bugün alışveriş turizminin, güvenli alışverişin adresi oldu. Dolayısıyla ülkemize hem sosyal anlamda hem ekonomik açıdan büyük katma değer sağlıyoruz.” dedi. Altaş, 13. AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi’nin açılışında yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:

“Yurt dışında açılan her yeni Türk mağazası bizler için gurur kaynağı. EY liderliğinde hazırladığımız rapor gösteriyor ki AVM ekosistemi yaklaşık 2,1 milyon kişiye istihdam sağlıyor. Öte yandan, zaman içinde birer ihracat merkezi olan AVM’lerimiz, bugün alışveriş turizminin, güvenli alışverişin adresi oldu. Dolayısıyla ülkemize hem sosyal anlamda hem ekonomik açıdan büyük katma değer sağlıyoruz. Ekonomiye katkı demişken, bugün ülkemizde yaklaşık 14 milyon metrekarede hizmet veren 445 AVM’miz, kayıt dışı ekonomiye meydan vermemesi, insanların can güvenliğinden endişe etmeden alışveriş yapmasına ve sosyalleşmesine fırsat vermesi, satın alınan ürün ya da hizmetle ilgili muhatabın her zaman yerinde olması sebebiyle de öne çıkıyor.”

Zirvenin ana sponsoru olan Fiba Commercial Properties’in Üst Yöneticisi (CEO) ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman ise “Köklerimizdeki alışveriş merkezi kültürünü geliştirerek, gelişimi geleceğe taşımakta kararlıyız. Bunun için var gücümüzle çalışacağız. Bunun için zirveye katılan yol arkadaşlarımızın desteğine, birliğine ihtiyacımız var. Bunun da farkındayız. Rekabeti, rekaberliğe çevirerek geleceğe emin adımlarla ilerleyeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu. Securitas Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu da alışveriş merkezlerinin güvenli bir ortam sunmaya çalıştığını vurgulayarak, “Perakendenin önemli bir kısmı alışveriş merkezlerinin içerisinde yer alıyor. Bütün bunları korumak durumundayız.” dedi.

REKLAM ALANI

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ