7.7 milyarlık ballı ihale AKP’li eşe verildi

Emlak Konut’un, Bodrum Türkbükü’ndeki milyar liralık projesi ihaleye çıktı. AKP Milletvekili Asuman Erdoğan’ın eşi Fatih Erdoğan’ın şirketi Pasifik GYO, ihaleyi ‘kazandı.’

7.7 milyarlık ballı ihale AKP’li eşe verildi

Muğla Bodrum’daki 7 milyar 770 milyon liralık Emlak Konut GYO tarafından yapılacak Türkbükü projesinin ihalesi, AKP Milletvekili Asuman Erdoğan’ın eşi Fatih Erdoğan’ a ait Pasifik GYO şirketine verildi. 39 bin 584 metrekare büyüklüğündeki arazide hayata geçecek, Muğla Bodrum Türkbükü Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi için ilk oturum 6 Aralık’ta yapılmış ve ihaleye 26 şirket katılmıştı. Son oturum ise 15 Aralık’ta yapıldı. Toplam 7 milyar 770 milyon TL gelir elde edilmesi planlanan projede şirket payı gelir oranı yüzde 45. Toplam bedelin 3 milyar 496 milyon 500 bin lirası, Pasifik GYO şirketine gidecek.

17szt04a ist izm ant trb ank adn

KÂRINA KÂR KATTI

REKLAM ALANI

Şirketin sermayesi 1 milyar TL’ye ulaşmış durumda. Daha geçen yıl toplam kaynakları 3 milyar 562 milyon lira olan şirketin şu andaki kaynaklar toplamı 7 milyar 305 milyon liraya çıktı.  Geçen yıl İstanbul Kemerburgaz’daki iki arsa da AKP’li Eyüpsultan Belediyesi’nin ihalesiyle aynı şirkete verilmişti. Arsaların toplam değeri 1 milyar 774 milyon lira. 2015 yılında da Melih Gökçek döneminde Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait eski garajın bulunduğu araziyi de bu şirket almıştı.

17szt04a ist izm ant trb ank adn22222

SOKAĞI DA KAPATTI

İstanbul Beşiktaş’taki askeri lojman ihalesini de geçen yıl 2,6 milyar TL bedelle Pasifik GYO şirketi kazanmıştı. Projeyle 6 askeri lojman binası yıkıldı ve arazide inşaat başladı. Ancak yan taraftaki Akademiler Sitesi ve bazı apartmanların, ana yolla tek bağlantısı olan sokak kapatıldı. Mağdur olan site sakinleri imar planlarına itiraz etti. Dava dosyasına giren bilirkişi raporu, sokağın özel mülkiyete geçmesinin hukuksuz olduğunu belirtti. Emlak Konut’un Bodrum Ortakent’teki deniz manzaralı arsayı ihaleyle Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın kuzeni Sedat Varank’a vermesi gündeme oturmuştu. İhale daha sonra iptal edilmişti.

4 next level

Borçlarını ödemedi banka AVM’yi aldı

Pasifik İnşaat, Ankara’da Next Level Alışveriş Merkezi’ni Ziraat Bankası’ndan aldığı krediyle inşa etmişti. Başkentin en değerli arazisi üzerine kurulan Next Level AVM’ye Pasifik İnşaat şirketi borçlarını ödemediği için Ziraat Bankası tarafından el konulmuştu.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ