‘Konut yatırımı için doğru zaman’

Tüm dünyada konuta talebin arttığını söyleyen Ziya Yılmaz, “Talepteki bu artışın iki nedeni var. Birincisi tüketici konut yatırımının enflasyona karşı güvenli liman olduğunun farkında. İkincisi ise nitelikli konut arzında yaşanan sıkıntı. Konut almak için dün bitti, yarın ise çok geç. En doğru zaman bu zaman” dedi.

‘Konut yatırımı için doğru zaman’

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, sadece Türkiye’de değil tüm dünyada gayrimenkule olan talebin arttığına dikkat çekti. “Talepteki bu artışın iki nedeni var” diyen Yılmaz şunları söyledi: ”Birincisi yatırım aracı olarak ‘güvenli liman’ algısı. Tüketici, konut yatırımının enflasyona karşı güvenli liman olduğunun farkında. Çıkan fırsatları değerlendirmek istiyor. İkincisi ise nitelikli konutlardaki arz sıkıntısı… fiyatları nedeniyle inşaat maliyetlerindeki artış ve özellikle pandemiden sonra eksikliğini daha net hissettiğimiz geniş yaşam alanlarına sahip, günlük ihtiyaçlara cevap verecek nitelikli konutlardaki arzın olmayışı gibi etkenler sebebiyle bu talep artarak devam edecek. Dolayısıyla konut almak için dün bitti, yarın ise çok geç… Konut yatırımı için en doğru zaman bu zaman” ifadelerini kullandı.

63a20d7b4e3fe11308618aac

Ziya Yılmaz

MERKEZDE YÜKSELİYOR 

REKLAM ALANI

DAP Gayrimenkul Geliştirme tarafından, Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirilecek yeni yatırımları hakkında da bilgi veren Ziya Yılmaz, İstanbul’un iş, yaşam ve finans merkezinin kalbinde yer alan Levent bölgesinde 103 bin metrekare toplam alan içinde; 53 bin metrekaresi konut ve 50 bin metrekaresi içerisinde okul da bulunan koru alanıyla yeni bir yaşam alanı hayata geçirdiklerini söyledi. Şirket ‘Yeni Levent’ projesiyle, şehrin dışında görmeye alışık olduğumuz country hayat tarzını ‘Sağlıklı Ev’ konseptiyle birleştirerek İstanbul’un merkezine getiriyor. 5 bin 500 hektar büyüklüğündeki Belgrad Ormanı manzarasına sahip olan Yeni Levent projesi, merkezi konumuyla öne çıkıyor.

63a20d874e3fe11308618aae

SİMGE PROJE VURGUSU

Bu zamana kadar sektöre örnek olacak birçok simge projeye imza attıklarını dile getiren Ziya Yılmaz, “Özellikle pandemi dönemi, tüketici beklentilerini ciddi anlamda değiştirdi. Pandemi etkisi, sağlık konusunu hiç olmadığı kadar öne çıkarırken, lüks anlayışında da bunun etkilerini görüyoruz. İnsanlar artık, doğayla iç içe ama şehir merkezinde; bir yandan doğanın iyileştirici etkisini arzuluyor, diğer yandan da şehirli hayatın sosyal olanaklarını sonuna kadar yaşamak istiyor. Gayrimenkul sektöründe daha ilk günden bu yana, yatırım yaptığımız bölgelere değer katma vizyonuyla hareket ediyor, 40-50 yıl sonra bile değerine değer katacak sembol projeler geliştiriyoruz. DAP olarak değişen beklentileri düzenli olarak analiz ediyor, bunları bir veri setine dönüştürüyoruz. Elde ettiğimiz verileri, DAP uzmanlığı ve bilimsel verilerin ışığında harmanladık. Öncü bir yaklaşımın ürünü olarak, lüksü doğayla buluşturan şehirde country hayat konseptini, sektörümüze kazandırdık. Yani; Çekmeköy’de başladığımız, Nişantaşı’nda devam ettirdiğimiz ‘Sağlıklı ve Lüks Ev Standartlarını’ şimdi bir üst kademeye taşıyarak Yeni Levent’te ‘Şehirde Lüks ve Country Yaşam’ standartları olarak güncelledik. Daha önce yapılmayanı yapma vizyonu ile hayata geçen Yeni Levent, geleceğe miras nitelikte simge bir proje oluyor” diye konuştu.

5 MADDEDE YENİ KONSEPT

Şirket, ‘Şehirde Lüks ve Country Yaşam’ standartlarını 5 maddede şöyle sıralıyor:

1- Sağlıklı ev olmalı: Yeşilliklerle çevrili, doğayla nefes alan, az katlı ve sağlıklı ev kriterlerine uygun şekilde tasarlanmalı.

2- Şehrin merkezinde ve köklü bir semtte yer almalı: Şehrin en önemli noktalarından birinde, zengin geçmişi, kültürel atmosferi ve ayrıcalıkları ile kent hayatının yeni çekim merkezi olmalı.

3- Doğayı ve şehri; kültür, sanat, moda ve eğlenceyle buluşturmalı: Bir yanda tabiatın yenileyici ruhu, diğer yanda kent hayatının canlılığı ile hem yeşili hem de şehri özgürce yaşatabilmeli.

4- Merkezi iş alanları ve finans dünyası ile iç içe olmalı: İş dünyasının kalbi ve merkezi iş alanı olarak kabul edilen bölgeye yürüme mesafesinde olmalı.

5- Yürüme mesafesinde tüm ihtiyaçları karşılamalı: İş merkezlerinden kültür sanata, eğitimden sağlığa, alışverişten eğlenceye hem site içerisinde hem dışında aradığınız her şey sadece birkaç adımda yer almalı.

63a20d9d4e3fe11308618ab0

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ