Sinan Ateş suikastı: Muhalefet tepkili, AK Parti ve MHP sessiz

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in Ankara’da öldürülmesinin ardından muhalefetten çok sayıda taziye mesajı ve tepki gelirken, AK Parti ve MHP genel merkezlerinden ise açıklama yapılmadı.

Sinan Ateş suikastı: Muhalefet tepkili, AK Parti ve MHP sessiz

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı akademisyen Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile Ankara’nın Çankaya ilçesinde bir apartmandan çıktıkları sırada, motosikletli kişinin silahlı saldırısına uğradı. Saldırıda yaralanan Sinan Ateş kaldırıldığı hastanede vefat etti. Arkadaşı Selman Bozkurt ise omzundan yaralandı.

Sinan Ateş’e düzenlenen saldırının ardından muhalefet partileri taziye mesajları yayınladı, suikasta tepki gösterdi. Siyasiler saldırının fail veya faillerinin bir an önce yakalanması ve cinayetin derhal aydınlatılması çağrısı yaptı.

REKLAM ALANI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Sokakları karıştırmak isteyenlerin oyunlarına düşülmemelidir” derken, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen “Ankara’nın göbeğinde sokakta bir infaz gerçekleşiyor. Ne MHP, ne de Ak Parti’den kınama değil, başsağlığı dileği bile yok” diyerek iktidara tepki gösterdi. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ da “Biliyoruz ki kulaklarının üstüne yatacaklar ve bir iki tetikçiyi yakalayıp çözdük ya diyecekler” dedi.

AK Parti ve MHP genel merkezlerinden ise henüz açıklama gelmedi.

Siyasilerin mesajları şöyle:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden, Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş’e Allah’tan rahmet, ailesine, dostlarına başsağlığı diliyorum. Devlet, bu cinayeti tümüyle aydınlatmalıdır. Sokakları karıştırmak isteyenlerin oyunlarına düşülmemelidir.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu: Hain bir saldırı sonucu hayatını kaybeden Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı, akademisyen Doç.Dr.Sinan Ateş’in vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendik. Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz. Bu menfur saldırının failleri derhal ve mutlaka ortaya çıkarılmalıdır. (Meral Akşener, Zorlu’nun paylaşımını retweet yaptı)

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: Ankara’da silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı akademisyen Sinan Ateş’e Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Fail veya failler bir an önce yakalanmalı, cinayet akıllarda hiçbir soruya yer bırakmayacak şekilde aydınlatılmalıdır.


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu:
Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntü ve endişeyle öğrendim. Sinan Ateş’e Allah’tan rahmet, ailesine ve camiasına sabır ve başsağlığı diliyor; saldırının tüm yönleriyle aydınlatılmasını temenni ediyorum.


Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal:
Siyasal iklimin zehirlenmeye çalışıldığı böyle bir dönemde menfur bir silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ülkü Ocakları E. Genel Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş’e Allah’tan rahmet diliyorum. Başta ailesi olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen: Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş’e Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum. Ankara’nın göbeğinde sokakta bir infaz gerçekleşiyor. Ne MHP, ne de Ak Parti’den kınama değil, başsağlığı dileği bile yok. Maktulün kimliğine bakınca bu durum tek kelime ile KORKUNÇ!


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel:
Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in silahlı saldırıda yaşamını yitirdiğini büyük üzüntü ve endişeyle öğrendim. Sinan Ateş’e Allah’tan rahmet, ailesine ve camiasına başsağlığı diliyorum. Saldırının arka planının bir an önce açığa çıkmasını temenni ediyorum.


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç
: Uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş’e Allah’tan rahmet, ailesine ve camiasına sabır ve başsağlığı diliyorum. Başkentin merkezinde işlenen bu cinayet tüm yönleriyle aydınlatılmalıdır.


Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ:

1-Bu ülkenin başkentinin orta yerinde bir insan öldürüldü. Bu kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı idi. Aynı zamanda bir akademisyendi. Ve ayrıca Ülkü Ocakları eski gn başkanı idi. Bu iktidar döneminde siyasetçilere ve de özellikle muhalif siyasetçilere iki yol bırakıldı:
2-Ya suikaste/saldırıya uğrayıp öleceksiniz ya da itibar suikastlerine düçar bırakılıp tutuklanacaksınız, cezaevlerine atılacaksınız. Bu cinayetin gerçek fail ve azmettiricilerinin de tıpkı diğer saldırı ve cinayetler gibi üzerine gidilmeyeceğini biliyoruz, maalesef!
3-Şimdi iktidara desem ki bu cinayeti ortaya çıkarmak devletin namus ve haysiyet meselesidir. Biliyoruz ki kulaklarının üstüne yatacaklar ve bir iki tetikçiyi yakalayıp çözdük ya diyecekler. Biz gelince çözeceğiz. Katledilen Sinan Ateş’e rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.


Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş:
Silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’e Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.


Büyük Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş:
Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sn. Sinan Ateş’e Allah’tan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına sabırlar dilerim.

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt: Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş kardeşim, Hain ve kahpece bir pusuyla şehit edilmiştir. Katillerin Allah belasını versin. Ruhu şad, Mekanı Cennet olsun inşallah.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in katilleri ve arkasındaki ŞEREFSİZLER hemen yakalanmalı . KATİLLER BULUNSUN. HESAP SORULSUN. Babası 12 Eylül öncesi GAZİ olmuş bir VATAN evladı katledildi. Sonuna kadar takipçisi olacağız.

Eski MHP milletvekili Atilla Kaya: Şerefsiz bir pusuda can veren, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş kardeşime Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine sabır diliyorum. Ülkücü camianın başı sağolsun!

(HABER MERKEZİ)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ