Erdoğan’dan ABD’de çarpıcı konuşma: Cezasız kalan her suç, failini azgınlaştırır

Erdoğan’dan ABD’de çarpıcı konuşma: Cezasız kalan her suç, failini azgınlaştırır

Erdoğan’dan ABD’de çarpıcı konuşma: Cezasız kalan her suç, failini azgınlaştırır

Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu’na katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere New York’a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki programda yaptığı konuşmada, “İnsan hak ve hürriyetlerine saygı duyan hiçbir devlet bu furyaya sessiz kalmamalıdır. Cezasız kalan her suç, failini azgınlaştırır” dedi. Erdoğan, söz konusu bu konuşmayı Kuran saldırılarına ilişkin yaptı.  

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York’ta Türkevi’ndeki temaslarının ardından Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi tarafından düzenlenen programda açıklamalarda bulundu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları:

“Asrın Felaketi olarak nitelenen depremlerde 50 binden fazla canımızı kaybettik 11 ilimizdeki 14 milyon insanımız bu depremlerden doğrudan etkilendi, devletimizin tüm imkanlarını seferber ettik. 200 bin konutun inşa süreci başladı. Toplamda 650 bin konut inşa edeceğiz, depremzede şehirlerimizi eskisinden daha güvenli bir şekilde ayağa kaldıracağız.

TIKLAYIN – Elon Musk’ı Teknofest’e davet eden Erdoğan, Tesla’nın 7’nci fabrikasını Türkiye’de kurmasını istedi

Sizler burada bir yandan kimliğinizi muhafaza ederken, diğer yandan kültürümüzü Amerikalılara tanıtarak beşeri köprüler kuruyorsunuz. Zafere giden yol birlikten, beraberlikten, vahdetten geçer, Türk Amerikan ilişkilerini zehirlemek isteyen bazı çıkar grupları var. Bunlara set çekeceğiz.

Hayat boşluk kabul etmez. Sizin olmadığınız her yerde başkası vardır, ülkemize düşman olanlar sizin boş bıraktığınız yerleri dolduracaktır. Buna izin veremeyiz. Özellikle İslam düşmanlığı karşısında saflarımızı sık tutmalıyız. Türk-Amerikan toplumu da yükselen ırkçı dalgadan olumsuz etkileniyor. İnsan hak ve hürriyetlerine saygı duyan hiçbir devlet bu furyaya sessiz kalmamalıdır. Cezasız kalan her suç, failini azgınlaştırır. İslam düşmanlığının önü alınmazsa failler daha pervasız hale gelecek. Türkiye olarak kartopu gibi büyüyen bu tehlike karşısında tepkimizi açıkça ortaya koyuyoruz. İslam düşmanlığının önü alınmazsa daha da azgınlaşacaktır.”

TIKLAYIN – Erdoğan, Ahıska Türklerine hitap etti: Türk vatandaşlığınız için süreci hızlandırıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 78. Genel Kurulu için ABD’ye geldi

Erdoğan, Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu’na katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere New York’a geldi.

1694990051381 adsiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ı, John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’nda Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Sedat Önal, Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan ile New York Başkonsolosu Reyhan Özgür karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, MİT Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve bazı yetkililer de ABD’ye geldi.

Erdoğan, Türkevi’nde birçok isimle bir araya geldi

1694989161221 aa 20230917 32176309 32176307 cumhurbaskani erdogan gurcistan basbakani garibasviliyi kabul etti
Fotoğraf: AA, Irakli Garibaşvili ve Recep Tayyip Erdoğan

Erdoğan, ilk olarak Gürcistan Başbakanı Irakli Garibaşvili ile Türkevi’nde görüştü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, basına kapalı yapılan görüşmeye dair şu ifadeleri kullandı:

“Orta Koridor’un hayata geçirilmesinin öneminden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü-Tiflis-Kars demir yolunun süratle operasyonel hale getirilmesinin beklendiğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan’daki FETÖ okullarının kapatılarak mal varlıklarının dondurulmasının önemli olduğunu belirterek, bu konuda Gürcistan yönetiminin attığı adımları tebrik etti.”

1694989335398 ozel haber psd son 7
Fotoğraf: AA

Erdoğan, Gürcistan Başbakanı Irakli Garibaşvili ile yaptığı görüşmenin ardından Elon Musk’la bir araya geldi. Musk’ın Erdoğan ile yapacağı görüşmeye, kucağında oğlu ve korumaları ile gitmesi Türkiye basınında geniş yer buldu. Musk, Erdoğan ile yaptığı görüşmeden elinde Erdoğan’ın yazdığı “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” kitabıyla çıktı.

İletişim Bakanlığı’nın sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, Erdoğan-Musk görüşmesine dair şu ifadeler kullanıldı:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musk’a Türkiye’nin teknoloji alanındaki atılımlarından, Dijital Türkiye Vizyonu ve Ulusal Yapay Zeka Stratejisi’nden bahsetti.

TOGG’un Türkiye’de yollara çıkmasıyla birlikte Tesla’nın da Türkiye pazarına girdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tesla’nın yedinci fabrikasını Türkiye’de kurması için çağrı yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin uzay programı kapsamında atılan ve atılacak adımlarda SpaceX ile iş birliği imkanlarının doğabileceğini ifade ederek Musk’ı İzmir’de düzenlenecek Teknofest’e davet etti.”

1694991608573 f 6 qsl vk xg a aqs
Fotoğraf: İletişim Başkanlığı

TIKLAYIN | Elon Musk’ı Teknofest’e davet eden Erdoğan, Tesla’nın 7’nci fabrikasını Türkiye’de kurmasını istedi

Erdoğan, salı günü BM Genel Kurulu’na hitap edecek

Salı günü Birleşmiş Milletler Genel Kurul’una hitap edecek olan Erdoğan’ın, göçmenler, iklim değişikliği ve terörizmle mücadele gibi konularda mesajlar vermesi bekleniyor.

Erdoğan, New York programı kapsamında NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve bir dizi isimle ikili görüşmeler gerçekleştirecek. Ayrıca yatırımcılarla da bir araya gelecek.

Cezayir ve Polonya cumhurbaşkanı ile görüşecek olan Erdoğan, İtalya, İsrail ve Yunanistan başbakanlarını da kabul edecek, Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden’ın liderler onuruna vereceği resepsiyona da katılacak.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ