Seydikemer Süt Sığırcılığı İhtisas OSB’nin etüt, proje ve mühendislik işleri için sözleşme imzalandı

MUĞLA (AA) – Muğla’nın Seydikemer ilçesinde kurulacak Tarıma Dayalı Süt Sığırcılığı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) etüt, proje ve mühendislik işleri için sözleşme imzalandı.Vali İdris Akbıyık başkanlığında, Valilik 75. Yıl Toplantı Salo…

Seydikemer Süt Sığırcılığı İhtisas OSB’nin etüt, proje ve mühendislik işleri için sözleşme imzalandı

seydikemer sut sigirciligi ihtisas osbnin etut proje ve muhendislik isleri icin sozlesme imzalandi

MUĞLA (AA) – Muğla’nın Seydikemer ilçesinde kurulacak Tarıma Dayalı Süt Sığırcılığı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) etüt, proje ve mühendislik işleri için sözleşme imzalandı.

Vali İdris Akbıyık başkanlığında, Valilik 75. Yıl Toplantı Salonunda gerçekleşen Yönetim Kurulu Toplantısında Organize Sanayi Bölgesinin etüt, proje, mühendislik işleri hizmet alımı ihalesini kazanan firmanın yetkilileri hazır bulundu.

REKLAM ALANI

Toplantıda önümüzdeki günlerde ayrıntıları duyurulacak çağrı ile Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapmak için parsel tahsisi isteyen firmalar için ön talep başvuruları alınması kararlaştırıldı.

Fethiye ve Seydikemer İlçelerinde bulunan süt hayvancılığı, süt ürünleri üretimi veya süt hayvancılığına yönelik sanayi tesisleri kurmak isteyen yatırımcıların başvurularının öncelikli olarak alınacağı bildirildi.

Toplantıya Yönetim Kurulu üyeleri Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, Seydikemer Belediye Başkanı Bayram Önder Akdenizli ve Organize Sanayi Bölge Müdürü Tayyar Şaşmaz katıldı.

Toplantının ardından ihaleyi kazanan firma yetkilileri ile OSB yönetimi arasında sözleşme imzalandı.

40 bin büyükbaş hayvan kapasitesinde olacak OSB’nin 2 bin 500 kişiye istihdam sağlaması bekleniyor.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ