Muğla Kasımda Yağmura Doydu

Dünyanın önemli turizm merkezlerinden Bodrum’da eylül ayında kuraklık nedeniyle kenti besleyen Mumcular ve Geyik barajlarında su, dip seviyeye inince her 2 baraj da kapatıldı. Bodrum’da ekim, yağış bakımından yetersiz geçerken, kasım ayının başından …

Muğla Kasımda Yağmura Doydu

mugla kasimda yagmura doydu nenOasQB

Dünyanın önemli turizm merkezlerinden Bodrum’da eylül ayında kuraklık nedeniyle kenti besleyen Mumcular ve Geyik barajlarında su, dip seviyeye inince her 2 baraj da kapatıldı. Bodrum’da ekim, yağış bakımından yetersiz geçerken, kasım ayının başından itibaren ise yoğun yağış aldı. Kasım ayının 23’ü itibarıyla Geyik Barajı’ndaki su seviyesi yüzde 20’yi aşarken, Mumcular Barajı’nda ise yüzde 10’u geçti. Etkili yağışlar baraj bölgelerinin yanı sıra yer altı su kaynaklarına da olumlu etkiledi.

Bodrum Kaymakamlığı’nın sosyal medya hesabından, Bodrum ve Milas’ta kasım ayında düşen yağış miktarı yayınlandı. Yapılan paylaşımda, “Kasım ayında Bodrum ilçe merkezinde metrekareye 113,2 kilogram, Turgutreis Marina’da 116 kilogram, Milas’ta 159 kilogram, Milas Orman Sahası 212,9 kilogram yağış almıştır. Önümüzdeki aylarda da yağışlar bu şekilde devam ederse Bodrumlular olarak gelecek yıla mutlu gireceğiz” denildi.

mugla kasimda yagmura doydu


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ