‘La Boheme’ Antalya DOB sahnesinde

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 16 Aralık’ta 1830’lu yıllarda Paris’te geçen bir aşk hikayesini anlatan ‘La Boheme’ operasını sahneleyecek.

‘La Boheme’ Antalya DOB sahnesinde

la boheme antalya dob sahnesinde mMb8pvQy

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nden (DOB) yapılan açıklamaya göre, rejisör Yiğit Günsoy tarafından sahneye konulan eserde, orkestrayı şef Tulio Gagliardo yönetecek, başkemancılığı Fahrettin Arda üstlenecek.

aa1124300922jpg 0RrWCaPKUE2JbypmgYzwNA

4 PERDELİK OPERA

Konusu 1830’lu yıllarda geçen operanın dekor tasarımı Gürcan Kubilay, kostüm tasarımı Gülden Sayıl ve ışık tasarımı Mustafa Eski imzası taşıyor.

Tek arayla sahnelenen 4 perdelik eserde, Antalya DOB korosu şef Mahir Seyrek, çocuk korosu ise Sinem Ulusoy tarafından çalıştırıldı.

aa2124300917jpg kzmNpYIZ6ky3doIvpmZhpQ

NAKIŞÇI MİMİ VE ŞAİR RODOLFO

Paris’te nakışçı bir kadın olan Mimi ile şair Rodolfo arasındaki aşk üzerine odaklanan eserde ‘Rodolfo’yu Burak Pektaş, ‘Mimi’yi Sema Çavuşoğlu, ‘Marcello’yu Serhat Konukman,’Musetta’yı Meriç Karataş, ‘Colline’yi Şafak Güç, ‘Schaunard’ı Yusuf Yıldız, ‘Benoit’i Onur Alpaslan, ‘Alcindoro’yu Taner Ölçen, ‘Parpignol’ü Cüneyt İrfan Erdoğan, ‘Gümrük Çavuşu’ rollerini Emre Aytekin ve Yalçın Ünsal canlandıracak.

aa3124300916jpg m2gFZNiAfUq6nAbjDm5MKg

16 ARALIK’TA SAHNELENECEK

Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde 16 Aralık’ta sahnelenecek ‘La Boheme’ operası, saat 20.00’de başlayacak. Türkçe üst yazıyla seslendirilecek eserin biletleri, Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı gişelerinin yanı sıra www.biletinial.com adresinden de temin edilebiliyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ