İYİ Parti’nin Ankara’da Mansur Yavaş’a karşı aday arayışı sürüyor: Servet Avcı formülü

İYİ Parti’nin Ankara’da ABB Başkanı Mansur Yavaş’a karşı ülkücü kökenli Servet Avcı’ya adaylık teklif götüreceği konuşuluyor. Parti sözcüsü Kürşad Zorlu ile Oktay Vural’ın adı öne çıkmıştı ancak ikilinin teklife sıcak bakmadığı belirtildi.

İYİ Parti’nin Ankara’da Mansur Yavaş’a karşı aday arayışı sürüyor: Servet Avcı formülü

iyi partinin ankarada mansur yavasa karsi aday arayisi suruyor servet avci formulu KU1cDVzg

İYİ Parti, CHP’den gelen işbirliği teklifini reddetmesinin ardından bu karara karşı duran isimlerin istifaları ve görevden alınmalarıyla siyaset gündemindeki yerini koruyor. Genel Başkan Meral Akşener’in “savaş ilanı” sonrası da parti özellikle CHP’nin güçlü olduğu yerleşim yerlerindeki aday belirleme çalışmalarına hız kazandırdı.

Akşener’in “savaş ilanı”nın ilk hamlesinin Ankara, İstanbul, Adana ve Mersin’de “güçlü adaylar” çıkararak bir an önce adaylıkları açıklamak olduğu parti kulislerinde konuşuluyor. Partinin, Adana’da Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın karşısına Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş Taş’ın çıkaracağı iddia ediliyor. Mersin’de ise Burhanettin Kocamaz’ın adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.

KARŞILIĞI OLAN ADAY

Ancak iddialara göre parti, Ankara ve İstanbul’da aday çıkarmakta zorlanıyor. Bu illerdeki il ve ilçe teşkilatlarının CHP ile işbirliğinden yana olmasının, partiyi buralarda zora soktuğu ifade ediliyor. Parti, Ankara ve İstanbul için farklı yöntemler geliştiriyor. İstanbul’da İYİ Parti Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu’nun, Ankara’da ise Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu ve Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural’ın adaylığı konuşuluyor. Ancak Zorlu ve Kavuncu’nun adaylığa çekimser yaklaştığı iddia ediliyor.

Gazetemizin ulaştığı bazı kurmaylar, partinin Ankara’dan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın karşısına “ülkücü camiada ağırlığı olan bir aday” çıkarmaya çalıştığını kaydediyor. Yavaş’ın 2015’ten beri beraber yürüdüğü ancak ekim ayında görevden aldığı “ülkücü” kökenli başdanışmanı Servet Avcı’ya Ankara için teklif götürüleceği kulislerde konuşuluyor. Teklif için Akşener’in talimat verdiği iddia edilirken; “Avcı’nın adaylığının, Yavaş’ı ve AKP’nin adayı olacağı konuşulan Turgut Altınok’u zora sokacağı” yorumu yapılıyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ