Sağlık Bakanı’ndan “çocuklarınıza sarılın” tavsiyesi

İngiltere Sağlık Bakanı, çocukların ebeveynlerinin “sert sevgisine” değil, kendilerini daha fazla kucaklaşmasına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı’ndan “çocuklarınıza sarılın” tavsiyesi

İngiltere Sağlık Bakanı Victoria Atkins, nesiller boyu ebeveynlere yeni doğan bebeklerin bakımı konusunda yanlış tavsiyeler verildiğini söylerken anne-babalara, çocuklarına daha çok sarılmaları konusunda öneride bulundu.

Bir çocuğa çok fazla sarılmanın onu “yapışkan” yapacağına ya da ağlayan bebeklerin kendilerini sakinleştirmeye bırakılması gerektiğine dair uzun süredir inanılan inançlar, yeni bir kampanyanın parçası olarak hedef alınıyor.

Sağlık Bakanlığı’nın yakın zamanda başlattığı Hayata Başla programı, bu yanlış inanışları ortadan kaldırmayı ve ebeveynlerin çocuklarını istedikleri kadar kucaklamalarını teşvik etmeyi amaçlıyor. 

Uzmanlar, çok sert bir ebeveyn olmanın küçük bir çocuğun ruh sağlığına zarar verebileceği ve yetişkinliğini etkileyebileceği konusunda uyardı.

AİLEYİ DE İYİLEŞTİRECEK

Atkins, Sunday Express’e yaptığı açıklamada, “Anlayışımız geliştikçe, bu tavsiyeyi ebeveynlere aktarmamız da aynı şekilde gelişmelidir.”

“Hayata Başla’nın konusu da tam olarak bununla ilgili. Eğer çocuklara yaşamları için iyi bir başlangıç verebilirsek, bu sadece onlar için çok iyi olmakla kalmaz, aynı zamanda ailedeki herkes için de gerçekten harika olur.” dedi.

300 milyon £ değerindeki kampanyanın bir parçası olarak yardım, ülke genelindeki 400 aile merkezinde ve çevrimiçi olarak sağlanacak. Yeni ebeveynlere tavsiyelerde bulunmanın yanı sıra, aynı zorluklarla karşılaşan diğer kişilerle de tanışacak bir alan sağlayacak.

Bir anket, ebeveynlerin yarısından fazlasının, bebeklerinin erken dönemlerinde, çocuğun “ağlamasına izin vermelerinin” söylenmesi veya fiziksel sevgiyi sınırlamak gibi yararsız tavsiyeler aldıklarına inandıklarını ortaya çıkardı.

Katılımcıların neredeyse üçte biri bu tavsiyelere uyma konusunda artık kendilerini suçlu hissettiklerini söyledi.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ