Türk kadın yüzücüler ABD’de ’20 Bridges Swim’de yüzecek

Aysu Türkoğlu ve Yasemin Altıntaş, Türk kadınlarının gücünü ve azmini dünyaya göstermek amacıyla ABD’de ’20 Bridges Swim’ yüzüşünü gerçekleştirecekler.

Türk kadın yüzücüler ABD’de ’20 Bridges Swim’de yüzecek

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan ultra yüzücü Aysu Türkoğlu ve Yasemin Altıntaş, ABD’nin Manhattan Adası’nın etrafındaki 28,5 mil (46 kilometre) uzunluğundaki ’20 Bridges Swim’ parkurunda, güçlü akıntılara ve zorlu koşullara karşı yüzerek, Türk kadınlarının dayanıklılığını ve kararlılığını dünyaya sergileyecekler.

Yasemin Altıntaş’ın bu seneki geçiş hedeflerinden biri Manş geçişi, Aysu Türkoğlu’nun ise Catalina geçişi. Bu noktada ’20 Bridges Swim’ geçişini tamamladıktan sonra Altıntaş Manş geçişiyle, Türkoğlu Catalina geçişiyle ‘Triple Crown’ unvanını kazanmış olacaklar.

‘Triple Crown’ açık su yüzme dünyasında büyük bir başarı olarak kabul edilen üç ana uzun mesafe yüzme etkinliğini tamamlamaktır. Bu unvan, yüzme dünyasındaki en büyük başarılar arasında yer alır ve yüzücüler için büyük bir prestij kaynağıdır.

Türkoğlu ve Altıntaş 2 Haziran 2024’te, Türkiye saatiyle saat 23.00’da, Amerika saatiyle saat 16.00’da başlayacak. Yüzücülerimiz Aysu Türkoğlu ve Yasemin Altıntaş ‘Pier A’dan suya girecekler ve yüzüş sonunda yine ‘Pier A’dan çıkıp parkuru tamamlayacaklar.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ