Bodrum Belediye Meclisi Yarın Toplanıyor

Bodrum Belediye Meclisi Yarın Toplanıyor Bodrum Belediyesinin 2024 yılı Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı 06 Haziran Perşembe günü saat:14:00’de Konacık Mahallesinde bulunan Bodrum Belediyesi Herodot Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek. 1- Kumbahçe Mahallesi, İçmeler Mevkiinde, 177 ada 17 parselin kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında kalan bir kısım alana yönelik olarak hazırlanan “Tekne İmal ve Çekek […]

Bodrum Belediye Meclisi Yarın Toplanıyor

Bodrum Belediye Meclisi Yarın Toplanıyor

Bodrum Belediyesinin 2024 yılı Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı 06 Haziran Perşembe günü saat:14:00’de Konacık Mahallesinde bulunan Bodrum Belediyesi Herodot Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek.

1- Kumbahçe Mahallesi, İçmeler Mevkiinde, 177 ada 17 parselin kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında kalan bir kısım alana yönelik olarak hazırlanan “Tekne İmal ve Çekek Yeri” amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı teklifine ilişkin alınan komisyon raporunun görüşülmesi. (İmar ve Bayındırlık Komisyonu)

2- İlçe genelinde başta karavanlar olmak üzere umuma açık alanlara yapılan park ve konaklamalar neticesinde oluşan rahatsızlık, çevre kirliliği, kötü görünüm gibi olumsuzlukların giderilmesi, ayrıca umuma açık alanların kirletilmesi nedeni ile, Bodrum Belediye Başkanlığı Zabıta Uygulama Yönetmeliğinin 6. maddesine fıkra eklenmesi konusunun görüşülmesi. (Zabıta Müdürlüğü)

3- Belediye görev ve hizmetlerinin gerektirdiği giderlerin karşılanması amacıyla kamu veya özel bankalar ile finans kurumlarından iç borç kullanılması ve konuya ilişkin iş ve işlemlerle birlikte, kredi kullanma tarihini tespit etmek, kredi geri ödeme süresini değiştirmek, yapılan borçlanmanın iptalini istemek, krediyle ilgili temlik ve teminat vermek, sözleşme ve evrakları imzalamak üzere Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci’ye yetki verilmesinin görüşülmesi. (Mali Hizmetler Müdürlüğü)

REKLAM ALANI

4- Bodrum Belediyesine ait, Bodrum Belediyesi Personel AŞ., Bodrum Belediyesi Kültür Sanat Eğitim Spor Sanayi ve Ticaret AŞ ve Bodrum Belediyesi Gıda Enerji Eğitim Tur. San. Ve Tic. AŞ.’nin Genel Kurulunu toplamak, Yönetim Kuruluna başkanlık etmek ve şirketin ticari faaliyetlerini sürdürebilmek için her türlü resmi kuruluşlar ile oda, vakıf ve derneklerde şirketi temsil etmek ve mevzuattan kaynaklanan işlemleri sonuçlandırmak için Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci’ye yetki verilmesinin görüşülmesi. (Özel Kalem Müdürlüğü)

5- Belediyenin “İklim-Akıllı ve Su Tasarruflu Öncü Tarımın Kurak Akdeniz Bölgelerinde WEFE (Su- Enerji-Gıda-Ekosistemleri) Bağlantısı Üzerindeki Etkisi” başlıklı projesi kapsamında imzalanması gereken konsorsiyum anlaşması, taahhütname, anlaşma vb. evrakları Belediye adına imzalamak üzere 05.01.2023 tarih ve 2023/17 sayılı Meclis Kararı ile yetki verilen Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın görev süresi sona erdiğinden aynı konuda Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci’ye yetki verilmesinin görüşülmesi. (İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü )

6- Bodrum Belediyesi, TUBİTAK ve Gazi Üniversitesi ile ortak yürütülen 01.01.2024 tarihinde başlayan, 3 yıl süreli DRIVING URBAN TRANSITIONS ORTAKLIĞI 223N022 numaralı ve “15 Dakikalık Şehirlere (15mc) Geçişte Sokaklar ve Kentsel Alan Üzerindeki Çatışmaları Yönlendirmek” başlıklı proje kapsamında bulunan konsorsiyum anlaşması, taahhütname, anlaşma vb. ilgili tüm iş ve işlemler için Belediye adına Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci’ye yetki verilmesinin görüşülmesi. (İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü)

7- Mülkiyeti Belediyeye ait, Çarşı Mahallesi 776 ada 15 parselde kayıtlı 115,40 m² yüzölçümlü taşınmazın belediyenin asli görev ve hizmetlerinde kullanılmak üzere Muğla Büyükşehir Belediyesine tahsis talebinin 5393 sayılı Belediye Kanununun 18/e ve 75/d maddeleri gereğince görüşülmesi. (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)

8- Mülkiyeti Belediyeye ait, Turgutreis Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, tapunun 250 ada 7 parselinde kayıtlı Şevket Sabancı Kültür Merkezinin zemin katında bulunan 181,22 m² yüzölçümlü alanın “Engelli Ailelerine Kısa Mola Merkezi” ve idari ofis olarak Muğla Büyükşehir Belediyesine tahsis talebi ile kullanım süresinin 5393 sayılı Belediye Kanununun 18/e ve 75/d maddeleri gereğince görüşülmesi. (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ