Bodrum Belediyesi, İsveç’in Umea Şehrinde düzenlenen Uluslararası Şehir Paneline katıldı

Bodrum Belediyesi, İsveç’in Umea Şehrinde düzenlenen Uluslararası Şehir Paneline katıldı Bodrum Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü temsilcileri, Bodrum Belediyesinin Driving Urban Transitions Partnership (Kentsel Alanlarda Geçiş Ortaklığı) kapsamında TÜBİTAK ve Gazi Üniversitesi ile birlikte yürüttüğü 15 Dakikalık Şehirler Projesine ilişkin, 28-29 Mayıs tarihlerinde İsveç’in Umea şehrinde düzenlenen Şehir Paneline katıldı. Panelde, kentsel iklim […]

Bodrum Belediyesi, İsveç’in Umea Şehrinde düzenlenen Uluslararası Şehir Paneline katıldı

Bodrum Belediyesi, İsveç’in Umea Şehrinde düzenlenen Uluslararası Şehir Paneline katıldı

Bodrum Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü temsilcileri, Bodrum Belediyesinin Driving Urban Transitions Partnership (Kentsel Alanlarda Geçiş Ortaklığı) kapsamında TÜBİTAK ve Gazi Üniversitesi ile birlikte yürüttüğü 15 Dakikalık Şehirler Projesine ilişkin, 28-29 Mayıs tarihlerinde İsveç’in Umea şehrinde düzenlenen Şehir Paneline katıldı. Panelde, kentsel iklim nötrlüğüne yönelik dönüşüm sürecinin zorlukları ve stratejileri ele alındı. Buluşma ile katılımcı şehirler arasında projeler ve yenilikçi çözümler üzerinde aktif değişim ve iş birliği sağlayacak bir platform oluşturuldu.

Panelde, 15 ülkeden gelen 30’un üzerinde şehir temsilcisi, sürdürülebilir kentsel geçişleri engelleyen zorluklarla ilgili deneyimlerini paylaşarak geri bildirimde bulundu. Türkiye’den Çankaya Belediyesi temsilcilerinin de katıldığı panel sonrası Umea Belediyesinin kentsel dönüşüm konusundaki örnek uygulamalarından yararlanmak amacıyla saha ziyaretleri gerçekleştirildi. Ziyaretlerde, uzmanlar eşliğinde sıfır atık, döngüsel ekonomi, enerji verimliliği ve sürdürülebilir ulaşım konularında derinlemesine bilgiler edinildi. 15 Dakikalık Şehirler kapsamında Bodrum’da yapılması planlanan bisiklet rotası hakkında uzman görüşleri alınarak rota belirleme çalışmalarına başlandı.

REKLAM ALANI

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ