Bodrum’da yasağa rağmen inşaatlar devam ediyor

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, 15 Mayıs-15 Ekim tarihleri arasındaki inşaat yasaklarına birçok şantiye uymazken, bazı firmaların özel izinle inşaat sürelerini 14 Haziran’a kadar uzattığı belirtildi. 141 inşaat şantiyesine ise toplam 290 bin lira idari para cezası kesildi. Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin, “Bodrum’da turizm biterse Bodrum biter. İnşaat yasağına uyulmasından yanayız” dedi.

Bodrum’da yasağa rağmen inşaatlar devam ediyor

Muğla Bodrum’da, 15 Mayıs itibariyle inşaat yasakları başladı. İnşaat yasaklarına uymayan firmalar çalışmalarını sürdürürken, bazı firmaların ise özel izin alarak çalışmalarına 14 Haziran’a kadar devam ettiği belirtildi. Ekipler, yarımada genelinde denetimlerini sürdürürken, 436 şantiyede inceleme yapıldı, 141 firmaya toplam 290 bin lira ceza kesildi.

bodrumdha2jpg GMmlVzPfk0mKU5BAlQMknw

“İNSANLAR GÜRÜLTÜDEN UZAKLAŞMAK İÇİN BURAYA DİNLENMEYE GELİYOR”

REKLAM ALANI

Yasağa rağmen devam eden inşaatların turizmi etkilediğini söyleyen Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin, şunları söyledi:

* “Bodrum’da turizm biterse Bodrum biter. İnşaat da olması lazım ama nasıl turizmde biz 6 ay sezon var diyorsak ve 3 ay yoğun yaşıyorsak, Bodrum destinasyonunda inşaat için de bu şekilde faaliyetlerin yürümesi lazım. İnşaat yasağının başlangıcını 15 Mayıs olarak biliyoruz ve ona göre plan yapıyoruz. Misafirlerimize ona göre dinlenmeyi taahhüt ediyoruz. İnsanlar gürültüden uzaklaşmak için buraya dinlenmeye geliyor.

* İnşaat faaliyetleri devam ettiğinde, gelen misafirler odasını, otellerini değiştirmek istiyor. İnşaat olduğu takdirde turizm sezonunun ay olarak uzatma şansımız olmamış oluyor. İnşaat yasağına uyulmasından yanayız. Bunu sağlayacak olan valiliğimiz, kaymakamlığımız ve belediyemizdir. Özel izinle devam eden inşaatlar var. Yollarda kepçeler, kamyonlar, mikserler trafiği olumsuz etkiliyor. Bu nedenle turizm kısalıyor ve iç pazardaki tatilciler, Haziran 15’ten sonra gelmeye başlıyor.”

bodrumdha3jpg mXg HIz4r0KZUvf LEz63Q


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ