Bodrum’un turistik adasında sualtı parkı açılacak

Bodrum’un turistik adasında sualtı parkı açılacak Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Bitez Mahallesi açıklarındaki Görecek Adası’nda Bodrum Deniz Müzesi ve Mavi Ege Denizi Rotary Kulübü proje ortaklığında Blue Exile Art Project (BEAP) Sualtı Parkı’nın 1. Etap açılış etkinliği, 12 Haziran 2024 Çarşamba günü Bitez Mevkii Görecek Adası’nda saat 11:00’de gerçekleştirilecek. Bodrum Yarımadasındaki deniz çayırlarını korumak ve […]

Bodrum’un turistik adasında sualtı parkı açılacak

Bodrum’un turistik adasında sualtı parkı açılacak

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Bitez Mahallesi açıklarındaki Görecek Adası’nda Bodrum Deniz Müzesi ve Mavi Ege Denizi Rotary Kulübü proje ortaklığında Blue Exile Art Project (BEAP) Sualtı Parkı’nın 1. Etap açılış etkinliği, 12 Haziran 2024 Çarşamba günü Bitez Mevkii Görecek Adası’nda saat 11:00’de gerçekleştirilecek.

Bodrum Yarımadasındaki deniz çayırlarını korumak ve bilinçlendirme sağlamayı hedefleyen Project Posidonia iş birliğinde deniz ve kıyıları koruma farkındalığını sanatın gücüyle birleştiren sualtı parkında ilk etapta 6 sanatçının eseri yer alacak.

Projede yer alan sanatçılar Ayla Turan, Doğu Çankaya, Esra Sağlık, Genco Gülan, Kemal Tufan ve Mehmet Kutlu. Sanatçıların BEAP 2024 teması “Oksijen” ile ilişkilendirerek ürettikleri eserleri mermer, kil ve betondan oluşan büyük boyutta heykel, heykel grubu ve yerleştirmelerden oluşuyor. Sanatçılardan Kemal Tufan, eserini üretmeye 12 Haziran’da gerçekleşecek açılışla birlikte bir sualtı performansı ile başlayacak.

REKLAM ALANI

Kaynak: Anter Haber


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ