Karmod’dan turizm çalışanlarına özel lojman

Karmod, Antalya’nın dört farklı turizm bölgesinde yer alan oteller için personel konaklama lojmanları inşa etti. Bu adımla şirket, turizm sektöründe yaşanan barınma sorununa yönelik bir çözüm ortaya koymuş oldu.

Karmod’dan turizm çalışanlarına özel lojman

Karmod Genel Müdürü Abdullah Yüceer, hızlı kuruluma sahip güvenli yapılarla turizm sektörünün en önemli sorunlarından biri olan personel konaklamasına çözüm getirdiklerini belirtti.

Yüceer, turizm işletmeciliğinin çok yaygın olduğu Antalya’da kiralık daire bulmanın zorluğuna dikkati çekerek, “Yüksek kira rayiçleri personelin barınmasını neredeyse imkansız hale getiriyor. Özellikle 5 yıldızlı oteller, nitelikli personeli elde tutabilmek için barınma sorununa çözüm üretmek zorunda kalıyor. Bu doğrultuda son bir yılda dört farklı otele lojman projesi gerçekleştirerek oturuma hazır vaziyette teslim ettik” değerlendirmesinde bulundu ve ekledi:

“Konutlarla birlikte dinlenme salonları, aktivite odaları gibi sosyal donatı alanları da proje kapsamında hazırlanıyor. Lojmanlar ihtiyaç doğrultusunda tek personel veya aile kullanımına göre şekilleniyor.”

REKLAM ALANI

Lojmanlar otel yerleşkelerinin içine inşa edilebiliyor

Lojman projelerinin çoğunlukla otel yerleşkeleri içerisinde gerçekleştirildiğini belirten Yüceer, “Turizm çalışanları için en önemli sorun barınma olduğundan otel yönetimleri bunu kendi imkanlarıyla otel yerleşkeleri içerisinde çözme yoluna gidiyor. Arazi ve gayrimenkul fiyatlarının çok yüksek oluşu, turizm işletmelerini kendi yerleşkeleri içerisinde çözüm üretmeye yöneltiyor. Antalya genelinde bize gelen otel personel lojman talepleri arasında Kemer, Belek, Manavgat, Kundu ve Alanya turizm bölgeleri öne çıkıyor” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ