Yunan adaları Türkiye’den ucuz

Bizdeki enflasyon yüzünden sahillerde fiyatlar uçuyor. Bu yüzden Yunanistan daha cazip hale geldi. Yunan adalarına Türk akını var.

Yunan adaları Türkiye’den ucuz

Yüksek gıda enflasyonu ve TL’nin yaşadığı büyük kayıp Yunan adalarını Türkiye’den ucuz hale getirdi. Ege Denizi’nin iki yakasındaki tatil beldeleri karşılaştırıldığında Türk kahvesinden dönere, hamburgerden deniz ürünlerine kadar pek çok seçenek 35 TL’lik kur farkına rağmen Yunanistan’da daha uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Yaklaşan ve 9 güne çıkarılan bayram tatili ile özellikle yerli turistin de aradaki fiyat farkları nedeniyle Türkiye’deki tatil beldelerinden çok Yunan adalarını tercih etmesi bekleniyor.

basliksiz2jpg

TÜRK KAHVESİ 2 EURO

REKLAM ALANI

Kış aylarında alınan kararla birlikte 60 Euro karşılığındaki kapı vizesi ile Türk vatandaşlarının; Midilli, Sakız, Sisam, Limni, Leros, Kalimnos, Kos, Simi, Rodos, Meis’e ziyaretlerinin önü açılmıştı. Fiyatlara bakıldığında ise Türkiye ile özdeşlemiş Türk kahvesi için Yunan adalarında ortalama 2 Euro (70 TL) ödenirken, hamburger 5 Euro (175 TL), iki kişilik salata ile birlikte verilen deniz ürünleri menüsü ise ortalama 10 Euro’dan (350 TL) satılıyor. Türkiye’de ise tatil bölgelerinde çay ve kahve için 100 TL ödenirken, döner için ortalama 600, ahtapot salatası içinde 1.600 TL’lik hesap ödeniyor. Plajların da ücretsiz olduğu Yunanistan’a giden turistler ise hem uygun fiyat hem de kaliteli yemek seçeneklerinden memnun olduğunu belirtiyor.

Kaynak: Anter Haber


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ