Milas ve Menteşe’deki yangınlar kontrol altında

Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe ile Milas’ a Bağıl Kısırlar Mahallerinde çıkan orman yangınlarında yaklaşık 25 hektarlık alanın kül olduğu belirtildi.

Milas ve Menteşe’deki yangınlar kontrol altında

Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe ile Milas’a Bağıl Kısırlar Mahallerinde çıkan orman yangınlarında yaklaşık 25 hektarlık alanın kül olduğu belirtildi. Saat 12.25’te başlayan yangın rüzgarın etkisi ile Denizli il sınırları içerisine geçti yanğına köylülerle birlikte 150 orman işçisi 36 arazöz, 8 su ikmal aracı, 5 helikopter ve 6 uçak müdahale etti. Milas’ın Kısırlar Mahallesi’nde ki bir tarım arazisinden başlayan yangın rüzgarın etkisi ile hızla büyüyerek ormanlık alana sıçradı. Yangının Kısırlar ve Beyciler’ de ki köy ve bağ evlerine yönelmesi ile korku ve heyecan dolu anlar yaşandı.

Yanğına 35 arazöz, 207 orman işçisi, 4 helikopter ve 4 uçağın müdahale ettiği belirtilirken alevlerin evlere yaklaşması üzerine köylüler bahçe hortumları ve traktörlerle önlem almaya çalıştı. Milas ve Menteşe’de yangınların kontrol altına alınmaya çalışıldığı, Aydın’ın Didim ilçesindeki Ak Yeniköy’de ise yangının devam ettiği belirtildi. Yangınlarda ilk belirlemelere göre 25 hektarlık orman, 9 hektarlık tarım arazisinin kül olduğu belirtildi. Muğla’nın Menteşe ilçesi ile Milas’ın Kısırlar Mahallesi’ndeki orman yangınlarının saat 16.30 itibarıyla kontrol altına alındığı belirtildi. Muğla Valisi İdris Akbıyık Kısırlar Mahallesi’ndeki köylüleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Bölgede soğutma çalışmalarının devam ettiği jandarmanın yangınlarla ilgili soruşturma başlattığı belirtildi.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ