O derdin çaresi elma sirkesi çıktı, Üstelik sadece 1 tatlı kaşığı yeterli

Elma sirkesinin şaşırtıcı bir faydası daha ortaya çıktı! Üstelik sadece 1 tatlı kaşığı tüketmek bile yetiyormuş.

O derdin çaresi elma sirkesi çıktı, Üstelik sadece 1 tatlı kaşığı yeterli

Elma sirkesini salatalarda, çorbalarda hatta evde temizlik yaparken bile kullandık çoğu zaman. Peki, eski zamanlardan beri birçok hastalığın tedavisinde kullanılan mucizevi besin elma sirkesinin nelere kadir olduğunu biliyor muydunuz?

Elma sirkesi faydaları saymakla bitmeyen bir besin. Gün içerisinde 1 tatlı kaşığı elma sirkesi tüketmek bile mucize faydalar sağlıyor. Ancak elma sirkesinin bilinmeyen bir faydası daha var.

kapak 184433

REKLAM ALANI

CNN Türk’te aktarılanlara göre; Düzenli olarak tüketilen elma sirkesinin insanlarda yapılan araştırmalarda hem karaciğerde hem de iskelet kasında yağ birikimini engelleyerek toplam ve LDL kolesterol ile kan yağı olan trigliseridi düşürdüğü klinik olarak gösterilmiştir. Günde iki kere 30 ml tüketilen elma sirkesinin sekiz hafta kullanılması, kandaki toplam ve LDL kolestesterol üretimini engelleyerek kardiyovasküler hastalıkları önleyici etki sağlayabildiği açıklanmıştır. Elma sirkesi damarlarda plak oluşumunu önleyici antiplatelet agregasyonu aktivitesini başlattığı bildirilmiştir.

BOĞAZ AĞRISINI ORTADAN KALDIRAN EN ETKİLİ BESİN

Posta’da aktarılanlara göre; Elma sirkesi boğaz ağrısını ortadan kaldıran en etkili besin. Ilık suya, bir tatlı kaşığı elma sirkesi ilave ediyoruz ve karışımı içiyoruz. Öksürüğe ve boğaz ağrısına ne kadar iyi geldiğini göreceksiniz.

kapak 111951

HIÇKIRIK SORUNUNU DA ORTADAN KALDIRIYOR

Elma sirkesi aynı zamanda geçmeyen hıçkırık sorununu da ortadan kaldırıyor. 1 tatlı kaşığı elma sirkesiyle hıçkırık sorunundan kurtulmak mümkün oluyor. Hıçkırık başlayınca durdurulması zor olan bir illet oluyor çoğu zaman. İşte tam o anda su ve elma sirkesini karıştırıp içersek, hıçkırıktan kurtuluyoruz.

Cumhuriyet’in derlemesine göre; Elma sirkesinin faydaları da sıralandı. Araştırmalar sonucunda elma sirkesinin faydaları şu şekilde;

  • Sindirim sistemine iyi geliyor.
  • Boğaz ağrısını ortadan kaldırıyor
  • Mideyi rahatlatıyor
  • Ağız kokusunu önlüyor
  • Bağışıklık sistemini güçlendiriyor
  • Bağırsakları temizliyor
  • Vücuttan ödem atıyor
  • Grip ve soğuk algınlığından koruyor
  • Cilde iyi geliyor


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ