İmamoğlu eski genel başkanlarla bir araya geldi, Karayalçın, ‘özel’ bir kapsamı olmadığını söyledi

CHP’de “değişim” isteyenlerin başında gelen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, partinin eski genel başkanları Hikmet Çetin ve Altan Öymen ile eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın’la bir araya geldi. Karayalçın, görüşmede CHP’nin ve yerel seçimlerin gündeme geldiğini söylerken partinin tüm kadrolarının çalışmalarını sağlayacak bir “dönüşüm” gerektiğini vurguladı.

İmamoğlu eski genel başkanlarla bir araya geldi, Karayalçın, ‘özel’ bir kapsamı olmadığını söyledi

Cumhuriyet’e konuşan Karayalçın, görüşmenin “özel” bir kapsamı olmadığını belirtti. Büyükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen 24. Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin açılışına davet edildiklerini, tören öncesinde dört isim olarak birlikte yemek yediklerini aktaran Karayalçın, “Sonrasında da etklinliğe gittik, hepsi bu. Hepimiz CHP’liyiz. Tabii ki yemekte sorunları konuştuk, düşüncelerimizi söyledik, belediye seçimlerinin önemini ifade ettik. Ne yapılması gerektiğine ilişkin sohbetimiz oldu. Bu kadar. ‘Abi formülleri’ falan böyle bir şey yok” dedi. “İmamoğlu’na yönelik bir desteğiniz oldu mu?” sorusuna ise Karayalçın, “Böyle şeyler hiç konuşulmadı. Böyle bir talep olmadı, böyle bir konu da açılmadı” yanıtını verdi.

‘PARTİLİYE MEKTUP’

Karayalçın, partideki son tartışmalara ilişkin “Ben dönüşümü seslendiriyorum. Genel başkan, ‘yenilenme’ diyor; Ekrem Bey, ‘değişim’ diyor; benim kullandığım sözcük de ‘dönüşüm.’ Bana göre temel sorun, CHP örgütünün tam kapasiteyle çalıştırılmasıdır. Seçim kaybımızın altında yatan, örgütümüzün tam kapasiteyle çalıştırılmamasıdır. Örgütümüzün tam kapasiteyle çalıştırılır hale getirilmesini, yapısal dönüşüm diye adlandırıyorum, yeni bir yapısal mimari öneriyorum. Bu konudaki düşüncelerimi bir mektup şeklinde partililerimize önümüzdeki hafta sunacağım. ‘Partiliye mektup’ diye bir mektup hazırlıyorum” dedi.

REKLAM ALANI

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ