Celtic taraftarı Filistin’e desteğini sürdürüyor

Celtic Star Taraftar Sitesi Editörü David Faulds, Celtic taraftarlarının Filistin halkına olan desteğinin sürekliliğini vurgulayarak, çifte standartlara karşı duruşlarını belirtti.

Celtic taraftarı Filistin’e desteğini sürdürüyor

celtic taraftari filistine destegini surduruyor Bzf6besh

Celtic Star Taraftar Sitesi Editörü David Faulds, Celtic taraftarlarının Filistin halkına olan desteğinin sürekli olacağını vurguladı.

Anadolu Ajansı’na konuşan Faulds, “Celtic taraftarı, Filistin’e karşı çifte standart uygulanmasına izin vermeyecek.” ifadelerini kullanarak, taraftarların bu konudaki tutarlı duruşunu belirtti.

Faulds, Celtic taraftarlarının her zaman Filistin bayraklarını açmayacaklarını, ancak desteklerinin kesintisiz devam edeceğini ifade etti.

“Celtic’in Filistin’e desteği kararlı şekilde sürecek. Belki her maçta bayraklar açılmayacak ama desteğimiz daimi olacak.” sözleriyle, Celtic taraftarlarının simgesel desteğinin ötesinde bir bağlılık içinde olduklarını dile getirdi.

Ayrıca, İskoçya ve Filistin Milli Futbol Takımları arasında oynanacak dostluk maçının önemine değinen Faulds, bu etkinliğin “Mükemmel bir olay olur.” diyerek, iki halk arasındaki dayanışmayı pekiştireceğine inandığını ifade etti.

Faulds, Gazze’de yaşanan insanlık dramına da dikkat çekerken, “Gazze’de birçoğu çocuk olmak üzere 2 milyon insan var ve bu çocuklar bombalandıklarını bile fark etmiyor ne olduğunu anlamıyor. Celtic taraftarı buna karşı çıkar.” şeklinde konuştu.

2023 10 25t191417z 909037556 up1ejap1hfrmi rtrmadp 3 soccer champions cel atm report

“TAM BİR İKİYÜZLÜLÜK”

David Faulds, dünya genelinde yaşanan çatışmalara verilen tepkilerdeki çelişkiye dikkat çekti. Rusya’nın Ukrayna’ya müdahalesi sonrasında global bir destek olarak görülen Ukrayna bayraklarının stadyumlarda dalgalanmasına işaret eden Faulds, benzer bir durumun Gazze için sergilenmemesini eleştirdi.

Faulds, “Bu tam bir ikiyüzlülük. Celtic taraftarı, Filistin’e çifte standart uygulanmasına izin vermeyecek.” sözleriyle dünyanın iki farklı olaya gösterdiği tepkinin tutarsızlığını vurguladı.

Celtic Kulübü ve taraftarlarının, Filistin halkına duyduğu sempatiyi ifade eden Faulds, ayrıca, kulübün Yeşil Tugay olarak bilinen ve Filistin’e destek veren taraftar grubunun maçlara giriş yasağının, bayrak açma eylemleri yerine, UEFA tarafından verilen cezaların bir sonucu olduğunu belirtti.

Faulds, bu kararın son haftalarda meydana gelen bazı olaylardan ötürü alındığını açıkladı.

“FİLİSTİN BAYRAKLARI TOPLATILMADI”

Faulds, kulüp taraftarlarının Filistin halkına yönelik desteğinin önemini ve tarihsel geçmişini vurguladı.

Yıllardır Celtic maçlarını takip ettiğini belirten Faulds, “Filistin davasına desteğiyle Celtic taraftarı, her zaman tarihin doğru tarafında yer alacaktır.” ifadelerini kullandı.

2023 10 25t191029z 499005442 up1ejap1h9fm0 rtrmadp 3 soccer champions cel atm report

Taraftarın Filistin bayrağı açma konusunda kulüpten herhangi bir engelleme ile karşılaşmadığını, ancak “direnenler kazanacak” ifadesi içeren pankartların kulübe zarar verebileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Faulds, “Yeşil Tugay grubu da Celtic taraftarları da bu türlü pankartlara tepki gösteriyor. Celtic Kulübü, stadyuma Filistin bayrağıyla gelen taraftarların bayraklarını hiçbir zaman toplatmadı.” şeklinde konuyu açıklığa kavuşturdu.

Şampiyonlar Ligi maçlarında taraftarların Filistin bayrağı açması durumunda UEFA tarafından Celtic kulübüne ceza uygulanıp uygulanmayacağı konusunda endişeler olduğunu belirten Faulds, taraftarların bu tür eylemlerle risk aldığını belirtti.

“ŞOK OLDUM”

Celtic Taraftar Grubu’nun editörü David Faulds, 1990’larda İsrail’e yaptığı ziyaretle ilgili deneyimlerini paylaştı. Faulds, “Filistinlilerin Kudüs’te nasıl muameleye maruz kaldığını gördüm ve şok oldum.” diyerek yaşadığı şaşkınlığı ifade etti.

Geçtiğimiz hafta UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Atletico Madrid ile karşılaşan Celtic Kulübü’nün taraftarlarının maç sırasında Filistin bayraklarını tribünlerde sergilemesi uluslararası alanda geniş yankı bulmuştu. (AA)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ