İsrailli ünlü yapımcı Gazze’de Hamas’la savaşta öldü

Netflix’te yayınlanan Fauda isimli dizinin yapımcılarından Matan Meir’in Gazze’de yaşamını yitirdiği duyuruldu.

İsrailli ünlü yapımcı Gazze’de Hamas’la savaşta öldü

israilli unlu yapimci gazzede hamasla savasta oldu i4ZWLaTk

7 Ekim’den beri İsrail ile Hamas arasındaki savaş devam ederken, İsrail ordusunun Filistin’deki sivil halka sert saldırıları sürüyor…

Gazze’ye kara operasyonları düzenleyen İsrail’de cepheye gönderilen Netflix dizisi Fauda’nın yönetici yapımcılarından Matan Meir’in Gazze’de yaşamını yitirdiği duyuruldu.

İsrail’in 551. Tugayı’nın 697. Taburu’nda yedek subay olarak görev yapan ve dizinin ekibinde yer alan Meir’in, dizinin resmi X sosyal medya hesabında “çatışmada öldüğü” duyuruldu. Meir’in ölümüyle ilgili herhangi bir ayrıntı verilmedi.

Hesaptan yapılan paylaşımda, “Fauda ailesi üyelerimizden Matan Meir’in Gazze’de çatışmada öldürüldüğünü paylaşmaktan büyük üzüntü duyuyoruz. Matan ekibin ayrılmaz bir üyesiydi. Oyuncularımız ve ekibimiz bu trajik kayıptan dolayı çok üzgün. Matan’ın ailesine ve arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz. Ruhu huzur içinde yatsın” denildi.

Dizi, İsrail Savunma Kuvvetleri Mista’arvim biriminde bir komutan olan Doron ve ekibinin hikayesini anlatıyor. Dizi bazı kesimler tarafından İsrail-Filistin çatışmasını “akladığı” ve Gazze yaşamının doğru olmayan bir resmini çizdiği gerekçesiyle eleştiriliyor.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ