Milli ruhun zaferi

Kuntz’tan devraldığı bayrağı Montella göndere çekti. En çok da futbolcularımızın milli motivasyonundan yararlandı. Takım içindeki arkadaşlığı oluşturup taktik zaferi imzala.

Milli ruhun zaferi

milli ruhun zaferi acRbEcqr

A Milli Takım’dan başarılı sonuçlar gelince keyfimize diyecek olmuyor. Üzerine basa basa söylemek lazım: Ay-Yıldızlılar, 2024 Avrupa Şampiyonası’na, son iki Dünya Kupası’nda madalya kazanan Hırvatistan’ın önünde grup lideri olarak gidiyor. ‘Play-off’la uğraşmadan, ‘o kazanırsa, bu kaybederse’ hesaplarına girmeden 2024’te Almanya’daki finallerde yerimizi ayırttık. Peki bu başarı nasıl geldi? Bize göre bu, milli ruhun zaferi…

MİLLİYETÇİ DUYGULARLA DEVAM

Vincenzo Montella’nın kısa sürede yarattığı değişimden bahsettik. Takımı, kendi etrafında kenetleyen İtalyan teknik adamın soyunma odası ve basın toplantılarında en büyük vurgusu ‘milliyetçi duygular oldu. Montella, “Takımın başarısı, milliyetçi duyguların ortaya çıkmasıyla geliyor” sözü, elemelerin simgesi oldu.

YEDEK-AS AYRIMI YOK

‘Bizim Çocuklar’ son dönemde as-yedek ayırımı yapmadan güçlerinin son damlasına kadar mücadele ediyor. Montella ile takım ruhunun bir yansıması olarak futbolcular arasındaki arkadaşlık üst seviyeye çıktı. Kuntz dönemini hatırlamak lazım: Mutsuz yüzler, ‘değişim gerek’ mesajları, polemikler…

TAKTİKSEL ÜSTÜNLÜK KURDUK

Montella döneminin en önemli unsurlarının biri de maçların taktik tahtasında kazanılması. İtalyan çalıştırıcı, kazanmanın formülünü veriyor ve oyuncularına buna inandırıyor. Klasik 9 numara olmadan oynayan, hızlı futbolcuları tercih eden Montella, savunmada Samet-Abdülkerim, orta alanda Salih-İsmail ikililerini de yerleştirdi.


ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ