Milli tekvandocular, Avrupa Poomsae Şampiyonası’nda 5 madalya kazandı
Milli tekvandocular, 16. Avrupa Poomsae Şampiyonası’nın ilk gününde 1’i altın 5 madalya kazandı.
![Milli tekvandocular, Avrupa Poomsae Şampiyonası’nda 5 madalya kazandı](https://bodrumhaber.com.tr/wp-content/uploads/2023/11/milli-tekvandocular-avrupa-poomsae-sampiyonasinda-5-madalya-kazandi-9CKWOlgi-1024x576.jpg)
Türkiye Tekvando Federasyonu’nun açıklamasına göre Avusturya’nın Innsbruck kentinde başlayan şampiyonanın ilk gününde 8 kategoride yarışan milli sporcular, 1 altın, 2 gümüş, 2 bronz madalya elde etti.
Erkekler serbest stil 17 yaş altı bireysel kategoride milli sporcu Muhammed Çağrı Gülen altın madalyanın sahibi oldu.
Kadınlar 18-30 yaş bireysel kategorisinde Şeyda Nur Yavuz ile serbest stil 17 yaş üstü pair kategorisinde Gülsena Karakuyulu Ertunç ve Aykut Taşgın ikilisi gümüş madalya kazandı.
Erkekler 18-30 yaş bireysel kategorisinde Muhammed Emir Yılmaz ile kadınlar serbest stil 17 yaş altı bireysel kategorisinde Ecrin Yanıt bronz madalya elde etti. (AA)
![](https://bodrumhaber.com.tr/wp-content/uploads/2023/08/vym-canarias-home-banner-3.webp)